صفحه اصلی | جهان | شکایت واتس آپ از اسراییلی ها برای جاسوسی از کاربران این پیام رسان

شکایت واتس آپ از اسراییلی ها برای جاسوسی از کاربران این پیام رسان

برحسب
شکایت واتس آپ از اسراییلی ها برای جاسوسی از کاربران این پیام رسان

فیس بوک در دادخواستی که در دادگاه فدرال سانفرانسیسکو آمریکا به ثبت رسیده سرویس NSO اسراییل را متهم کرده که با ارسال بدافزار به سرویس پیام رسانی "واتس آپ" که متعلق به فیس بوک می باشد، اقدام به جاسوسی کرده است

واتس آپ، سرویس NSO اسراییل را متهم کرد که تسهیلات لازم برای هک کردن دولت ها در ۲۰ کشور را فراهم می کند، از میان این کشورها تا کنون مشخصا مکزیک ، امارات متحده عربی و بحرین  شناسایی شده اند.

واتس اپ اعلام کرد که این حمله از سیستم تماس ویدیویی خود به منظور ارسال بدافزار به دستگاه های تلفن همراه تعدادی از کاربران سوء استفاده کرده است. این بدافزار به مشتریان NSO – که گفته می شود دولت ها و سازمان های اطلاعاتی هستند اجازه می دهد تا مخفیانه از مالک تلفن جاسوسی کنند.

گفتنی است، واتس آپ ماهانه توسط ۱.۵ میلیارد نفر در سراسر جهان استفاده می شود و غالباً از سطح بالایی از امنیت برخورداراست و  در آن از پیام های رمزگذاری شده  استفاده می شود که توسط واتس اپ یا شخص ثالث دیگری قابل رمزگشایی نیست.

 

لازم به ذکر است، یک آزمایشگاه تحقیقاتی در زمینه امنیت سایبری مستقر در دانشگاه تورنتو  با واتس اپ برای تحقیق درباره هک تلفنی همکاری داشته است.


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0