صفحه اصلی | جهان | ترکیه یکی از چهار کشوری است که در آلمان فعالانه به جاسوسی مشغول است

ترکیه یکی از چهار کشوری است که در آلمان فعالانه به جاسوسی مشغول است

برحسب
ترکیه یکی از چهار کشوری است که در آلمان فعالانه به جاسوسی مشغول است

اداره کل حفظ قانون اساسی آلمان (BFV) که مسئول ضد جاسوسی داخلی این کشور است در گزارش سالانه خود با تاکید بر این که "ترکیه یکی از چهار کشوری است که در آلمان فعالانه به جاسوسی مشغول است"، آورده است: "اصلی ترین نقش را در این بین "میت"، سازمان امنیت ترکیه برعهده دارد".

در این گزارش 387 صفحه‌ای که مربوط به سال 2018 می‌باشد و خلاصه‌ای 50 صفحه‌ای از آن به زبان انگلیسی در اختیار عموم قرار گرفته، همچنین آمده است: "روسیه، چین، ایران و ترکیه برای دستیابی به برتری سیاسی، اقتصادی، نظامی و تکنولوژیک بر آلمان، عملیات جاسوسی گسترده‌ای در این کشور انجام می‌دهند".

طبق این گزارش، سازمان جاسوسی ترکیه فعالیت‌های خود را به ویژه بر ترک‌های پناه گرفته در آلمان که به فعالیت های سیاسی مشغول و با گروه‌های داخل ترکیه که به نظر ایشان ضد دولتی و یا تروریست هستند متمرکز نموده و در پی جمع آوری اطلاعات در مورد ایشان است. ترکیه همچنین در تلاش است تا سطع تاثیرگذاری خود در تحولات آلمان و به ویژه در انتخایات آن کشور را بیش از پیش افزایش دهد.

اداره ضد جاسوسی آلمان بازداشت افراد توسط سازمان امنیت ترکیه به بهانه عضویت آنان در "جمعیت گیولن" و انتقال اجباری ایشان از آلمان و دیگر کشورها به ترکیه انتقاد نموده آنرا آدم ربایی نامید.

بر اساس این گزارش گروه های جاسوسی ترکیه از طرق مختلف و به میزان کم و یا زیاد به دولت و حزب حاکم آن کشور وابسته بوده و در کشورهای اروپایی سعی در جذب نیرو دارند.


telegram.me/araxnews

 

 

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0