صفحه اصلی | جهان | اعتراض شماری از ترک‌های ساکن آلمان به برپایی بنای یادبود نسل‌کشی ارمنیان

اعتراض شماری از ترک‌های ساکن آلمان به برپایی بنای یادبود نسل‌کشی ارمنیان

برحسب
اعتراض شماری از ترک‌های ساکن آلمان به برپایی بنای یادبود نسل‌کشی ارمنیان

پس از آن که شورای رهبری شهر "پل‌هایم" آلمان که در همسایگی فرانکفورت قرار دارد، طرح برپایی بنای یادبود شهدای  نسل کشی ارمنیان را تصویب نمود شماری از ترک‌های ساکن این شهر علیه مصوبه مذکور اعتراض کردند.

پایگاه خبری "ارمنی هابر" با اشاره به خبر فوق می‌نویسد: "علیه این مصوبه یک سازمان ترکیه‌ای موسوم به "پلاتفورم همکاری‌های انجمن‌های ترک" ضمن برپایی تجمع در برابر شورای شهر پل‌هایم خواستار لغو این مصوبه شده است.

جالب این که تظاهرکنندکان برای کسب حمایت مسلمان ساکن آلمان از تصویب طرح یاد شده به عنوان اقدامی علیه مسلمانان و نه ترکیه یاد کرده‌اند.

يادآور مي گردد كه در تاريخ 13 خرداد 1395، مجلس آلمان پس از سال ها بحث و تبادل نظر لایحه محکومیت نسل کشی ارمنیان را به رأی گذاشته و با اکثریت آراء ازجمله آراي مثبت تمامي نمايندگان ترك تبار و تنها با یک رأی مخالف و یک رأی ممتنع به تصویب رساند.

آلمان هم پيمان تركيه در خلال جنگ جهاني اول بوده و در اجراي كشتارهاي ارمنيان در سال 1915 كمك هاي شاياني به دولت عثماني كرده بود.

 

موضع برلين در به رسميت شناختن نسل كشي ارمنيان تركيه را به شدت در تنگناي سياسي و بين المللي قرار داده است و تمامي مخالفت هاي آنكارا در راستاي نفي اين نسل كشي را با چالش جدي روبرو ساحته است.


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0