صفحه اصلی | جهان | مساجد آلمان از دریافت بودجه از منابع خارجی منع می‌شوند

مساجد آلمان از دریافت بودجه از منابع خارجی منع می‌شوند

برحسب
مساجد آلمان از دریافت بودجه از منابع خارجی منع می‌شوند

برلین به دنبال کاستن تاثیر دولت ترکیه بر مسلمانان آلمان است

حاکمان اراضی فدرال آلمان در حال بررسی قوانینی برای اخذ مالیات از مسلمانان این کشور جهت اداره مساجد و به موازات آن پیشگیری از تاثیرات خارجی بر آنان هستند.

به گزارش خبرگزاری "دویچه وله" برخی از حکام اراضی معتقدند که جوامع مسلمان خودشان باید امنیت فعالیت نهادهای دینی خود را تامین کنند. که یکی از راه‌های اجرای آن اخذ مالیات دینی از مراجعه کنندگان است، که در دیگر مراکز دینی کشور نیز در حال اجراست.

هدف از این اصلاحات دور نگه داشتن مساجد و جوامع مسلمانان از تاثیرپذیری از دول و نهادهای بیگانهای است که به رشد افراطگرایی و مقابله با توسعه ارزش‌های دموکراتیک در افکار مردم کمک می‌کنند.

اولین اقدام در این راه ثبت کلیه نمازخانه‌های مسلمانان است که تا به حال ثبت این مراکز اجباری نبوده است.

در حال حاضر 900 باب مسجد در آلمان با انجمن اسلامی-ترکی رابطه دارند، و انجمن مذکور نیز به نوبه خود به اداره کل امور دینی ترکیه وابسته‌اند.

دولت اردوغان به طور متوالی امامان جمعه و مسئولین مذهبی به آلمان اعزام کرده و از این طریق اراده مذهبی و سیاسی خود را به جامعه مسلمان آلمان تحمیل می‌کند.

 

در سال 2018 اردوغان خود شخصاً نیز در افتتاح مسجد کلن، که بزرگترین مسجد اروپاست حضور یافت. برای ساخت این مسجد دولت ترکیه سی میلیون یورو هزینه کرده بود.


 

telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0