صفحه اصلی | جهان | فوتبالیست کرد تبار آلمانی خطاب به "مسوت اوزیل": ️اگر دغدغه نژادپرستی داری نگاهی به ترکیه بیانداز. نباید چشم خود را به روی "نژادپرستی در فوتبال ترکیه" ببندی

فوتبالیست کرد تبار آلمانی خطاب به "مسوت اوزیل": ️اگر دغدغه نژادپرستی داری نگاهی به ترکیه بیانداز. نباید چشم خود را به روی "نژادپرستی در فوتبال ترکیه" ببندی

برحسب
فوتبالیست کرد تبار آلمانی خطاب به "مسوت اوزیل": ️اگر دغدغه نژادپرستی داری نگاهی به ترکیه بیانداز. نباید چشم خود را به روی "نژادپرستی در فوتبال ترکیه" ببندی

"دنیز ناکی"، فوتبالیست کرد تبار آلمانی در واکنش به سخنان "مسوت اوزیل" بازیکن ترک تبار تیم ملی آلمان مبنی بر اینکه به خاطر  رفتار "نژادپرستانه" از سوی مدیریت فدراسیون فوتبال آلمان و نیز برخی رسانه‌ها و هوادارن، دیگر مایل نیست پیراهن تیم ملی فوتبال آلمان را بر تن کند، وی را به اتخاذ رویکردی "ریاکارانه" متهم کرده است.

"دنیز ناکی"، ملی پوش سابق تیم های زیر نوزده و بیست سال آلمان معتقد است "اوزیل" اگر به واقع دغدغه نژادپرستی دارد نباید چشم خود را به روی آنچه وی "نژادپرستی در فوتبال ترکیه" می نامد، ببندد.

مهاجم سابق باشگاه "لورکوزن" آلمان و "گنچلربیرلیغی" ترکیه در گفتگو با "یورونیوز" تاکید کرد نه در آلمان بلکه در ترکیه با برخوردهای تبعیض آمیز مواجه شده است: "هرگز به دلیل نژاد و تبار خانوادگی در آلمان با برخورد تبعیض آمیز مواجه نشده ام."

این فوتبالیست بیست و نه ساله همچنین تصریح کرد: "در ترکیه بود که برخوردهای نژادپرستانه را حس کردم. در این کشور تنها یک فرد برای همه چیز تصمیم می گیرد. او می تواند شما را تروریست قلمداد کند و یا اگر بخواهد برخورد احترام آمیزی با شما داشته باشد."

"ناکی" که اخیرا برای یک تیم دسته دومی ترکیه بازی می کرد ماه ژانویه گذشته به اتهام "نشر و ترویج "تفکرات ایدئولوژیک و جدایی طلبانه" به نفع کردها" برای سه سال و شش ماه از فعالیت در میادین حرفه ای فوتبال این کشور محروم شد.

او سال گذشته نیز به اتهام "ترویج ایده های تروریستی" به نفع حزب کارگران کردستان ترکیه به هجده ماه حبس تعلیقی محکوم شده بود.

"دنیز ناکی" با اشاره به اینکه در آلمان هم مانند همه جای دنیا نژاد پرستی وجود دارد و این یک مشکل جهانی است، تصریح کرد که مسعود اوزیل نباید خود را به عنوان یک فرد "کاملا مخالف با نژادپرستی" معرفی می کرد.

به اعتقاد این فوتبالیست کرد تبار آلمانی در فدراسیون فوتبال کشور زادگاهش "کار حرفه ای" و در فدراسیون فوتبال ترکیه "مسائل سیاسی" حکمفرما است.

 

telegram.me/araxnews

 

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0