صفحه اصلی | جهان | یادبود سالروز نسل کشی ارامنه توسط ترکیه، در یونان

یادبود سالروز نسل کشی ارامنه توسط ترکیه، در یونان

برحسب
یادبود سالروز نسل کشی ارامنه توسط ترکیه، در یونان

در روز 22 آوریل، در مراسمی که در یکی از تالار های مرکزی "آتن"، پایتخت یونان، به نام تالار "بالاس"، با حضور تعدادی از مقامات یونان و دیپلمات های خارجی مقیم این کشور، برگزار شده است، "ترنس کویک"، معاون وزیر امور خارجه یونان، از طرف دولت این کشور و "النی استاماتاکی"، از طرف رییس مجلس یونان، سخنرانی نموده اند. همچنین، "ایوانیس کاسولیتیس"، وزیر سابق امور خارجه قبرس، در جریان سخنرانی در این مراسم، ضمن اشاره به سیاست انکار نسل کشی فوق الذکر، از سوی ترکیه، اعلام کرده است که آرتساخ (قره باغ)، همواره باید سرزمین ارمنی باشد و کسانی که درباره "اشغال اراضی توسط ارمنیان"، سخن می گویند، احتمالا، از تاریخ منطقه (قره باغ) و از این موضوع که ارمنیان، در طول قرون گذشته، اکثریت جمعیت را (در قره باغ) تشکیل داده اند، بی اطلاع هستند. پس از مراسم مذکور، مراسم نثار تاج گل، در محل بنای یادبود سرباز گمنام، برگزار شده است.

همچنین، در روز 22 آوریل، در مراسم برگزار شده در "سالونیک"، واقع در یونان، "یوانیس آماناتیتیس"، معاون وزیر امور خارجه یونان، از طرف دولت و نخست وزیر این کشور، سخنرانی نموده است. در این مراسم، شهردار "سالونیک"، کنسول های فرانسه، قبرس، رومانی و روسیه، کنسول های افتخاری استونی، اروگوئه و اسلواکی، تعدادی از نمایندگان مجلس یونان و نمایندگان احزاب مختلف و نیروهای دریایی و زمینی این کشور، شرکت کرده اند. پس از مراسم مذکور، راهپیمایی و مراسم نثار تاج گل، در محل بنای یادبود سرباز گمنام، برگزار شده است.

از سوی دیگر، در روز 23 آوریل، مراسمی، در مجاورت بنای یادبود شهدای نسل کشی ارمنیان توسط ترکیه، در "نئا ازمیرنی"، واقع در یونان، با حضور "النی آولونیتو" (نماینده رییس مجلس یونان)، شهردار "نئا ازمیرنی" و نمایندگان سازمان های قبرسی و مربوط به "پونتوس"، برگزار شده است.

همچنین، در روز 23 آوریل، تظاهرات به سوی سفارت ترکیه، در پایتخت یونان، برگزار گردیده است. در این تظاهرات، کردها و سازمان های مربوط به "پونتوس" نیز شرکت کرده اند و نمایندگان جوانان انجمن های سیاسی یونانی نیز حمایت خود را از شرکت کنندگان در این تظاهرات، اعلام نموده اند. شرکت کنندگان در تظاهرات مذکور، با حمل پوستر، بر این مطلب که آرتساخ (قره باغ)، بخشی از میهن ارمنیان می باشد و بر ضرورت پرداخت غرامت، به خاطر نسل کشی فوق الذکر، تاکید کرده اند.

از سوی دیگر، در روز 24 آوریل، تظاهرات به سوی کنسولگری ترکیه، در "سالونیک"، برگزار گردیده است.

لازم به ذکر است که در مراسم های فوق الذکر، عموما، پرچم جمهوری آرتساخ (قره باغ)، در کنار پرچم های ارمنستان و یونان، به اهتزاز در آمده است.

برای مشاهده عکس های بیشتر، در رابطه با مراسم های فوق الذکر، می توانید با فیلتر شکن، به آدرس اینترنتی زیر، مراجعه کنید:

https://hamaynk.wordpress.com/2018/05/12/%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%A8%D9%88%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D9%86%D8%B3%D9%84-%DA%A9%D8%B4%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%86%D9%87-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C/

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0