صفحه اصلی | جهان | نماینده ترک تبار مجلس آلمان: به ملی‌گرایان ترک اجازه نخواهیم داد در آلمان جو رعب و وحشت را حاکم کنند

نماینده ترک تبار مجلس آلمان: به ملی‌گرایان ترک اجازه نخواهیم داد در آلمان جو رعب و وحشت را حاکم کنند

برحسب
نماینده ترک تبار مجلس آلمان: به ملی‌گرایان ترک اجازه نخواهیم داد در آلمان جو رعب و وحشت را حاکم کنند

"جم اوزدمیر"، رییس مشترک حزب "سبزها"ی آلمان با اشاره به برنامه ریزی افراطیون ترک برای ترور ارمنیان اهل ترکیه که اینک مقیم اروپا هستند، گفت: "به ملی گرایان ترک اجازه نمی دهیم که جو رعب و وحشت را در آلمان حاکم کنند".

اوزدمیر که ترک تبار بوده و نقش پررنگی در تصویب لایحه‌ی شناسایی و محکومیت نسل‌کشی ارمنیان در "بوندستاگ"، (پارلمان آلمان) بر عهده داشته است، در گفت‌وگو با خبرگزاری "دویچه وله" با اشاره به طراحی ترور ارمنیان و علوی‌های اهل ترکیه و همچنین خبرنگاران، نویسندگان و روشنفکران ترک که در دوران حکومت اردوغان این کشور را ترک کرده و در اروپا اسکان یافته‌اند، گفت: "با تجربه‌ای که از پرونده ترور "هراند دینک" در اختیار داریم و با توجه به اسنادی که دخالت دولت ترکیه را در این قتل محرز می‌کند؛ شنیدن چنین خبری برای او تعجب‌آور نبود".

وی تاکید نمود: "آلمان باید از تمامی راه‌های ممکن به مقابله با افراطیون ترک پرداخته و به ترکیه اجازه ندهد جو رعب و وحشت را در اروپا و به ویژه آلمان حاکم کند".

اوزدمیر افزود: "چندی پیشً سخنرانی "هایکو باغداد"، روشنفکر بنام و خبرنگار ارمنی‌تبار اهل ترکیه که اخیراً ساکن آلمان شده است را از تلویزیون نگاه می‌کردم. او با جلیقه ضد گلوله در این برنامه تلویزیونی حاضر شده بود چرا که روز قبل از آن بارها به مرگ تهدید شده بود. این مسئله‌ غیر قابل پذیرش است، ما نباید اجازه دهیم جو ترس و وحشت در اینجا، یعنی آلمان حاکم شود".

یادآور می‌گردد؛ "کارو پایلان"، نماینده ارمنی الاصل مجلس ترکیه که به نمایندگی از حزب کردی "دموکراتیک خلق‌ها" وارد مجلس ترکیه شده است، اخیراً هشدار داده بود که بر اساس اطلاعات و اخباری که از منابع موثق دریافت کرده است، توسط برخی نهادها و جریانات وابسته به افراطیون کشور (ترکیه) طرح ترور شمار زیادی از ارمنیان و علوی‌های اهل ترکیه و همچنین خبرنگاران، نویسندگان و روشنفکران ترک، که در دوران حکومت اردوغان این کشور را ترک کرده و در اروپا اسکان یافته‌اند، آماده شده است. به گفته "پایلان" رهبری  این طرح را یک گروه سه نفری  بر عهده دارند که از ترکیه هدایت می شوند.


به تلگرام " آراکس" بپیوندید

telegram.me/araxnews

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0