صفحه اصلی | جهان | دبیرکل سازمان ملل از یررسی درخواست آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران سر باز زد

دبیرکل سازمان ملل از یررسی درخواست آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران سر باز زد

برحسب
دبیرکل سازمان ملل از یررسی درخواست آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران سر باز زد

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد با ارسال نامه‌ای به رئیس شورای امنیت گفته است که نمی‌تواند هیچ اقدامی برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران انجام دهد.

در این نامه دبیرکل سازمان ملل گفته است که بر سر روند فعال کردن "مکانیسم ماشه" و بازگرداندن تحریم‌های این سازمان "تردید" وجود دارد و وی به عنوان دبیرکل سازمان ملل نمی‌تواند "این تردیدها را نادیده" بگیرد.

شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل هر کدام از کارشناسان حقوقی سازمان خواسته‌اند تا قانونی بودن یا نبودن فعال کردن "مکانیسم ماشه" توسط آمریکا را بررسی کنند. آقای گوترش با اشاره به همین موضوع در نامه خود گفته است که "تا روشن شدن نتیجه" نمی‌تواند هیچ اقدامی انجام دهد.

"مایک پامپئو" وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شد که تقریبا تمام تحریم‌های سازمان ملل از جمله تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران از سر گرفته شده است.

 

وی افزود: این مکانیزم علاوه بر محدودیت تسلیحاتی، شامل محدودیت‌هایی مانند تعامل با ایران در فعالیت‌های مرتبط با غنی‌سازی و بازفرآوری، ممنوعیت ساخت و آزمایش موشک بالستیک و انتقال فناوری‌های مرتبط با هسته‌ای و موشکی به ایران می‌شود.


telegram.me/araxnews      

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0