صفحه اصلی | جهان | ساکت‌ترین اتاق دنیا که بیشتر از ۴۵ دقیقه در آن دوام نمی‌آورید!

ساکت‌ترین اتاق دنیا که بیشتر از ۴۵ دقیقه در آن دوام نمی‌آورید!

برحسب
ساکت‌ترین اتاق دنیا که بیشتر از ۴۵ دقیقه در آن دوام نمی‌آورید!

در دنیایی که هر روز با سر و صداهای گوشخراش زیادی روبرو می شویم پیدا کردن مکانی کاملا آرام و ساکت مطمئنا لذتبخش است. خب، جالب است بدانید که اتاقی در شهر مینیاپولیس ایالات متحده وجود دارد که به عنوان ساکت ترین نقطه جهان شهرت پیدا کرده است. با این حال، برخلاف چیزی که به نظر می رسد این سکوت مطلق اصلا آرامش‌بخش و لذت بخش نیست و گفته می شود که هیچ کس بیش از 45 دقیقه نمی تواند سکوتِ کرکننده این اتاق را تحمل کند.

ساکت‌ترین اتاق جھان با درجه صداى منفى ٩ دسیبل، به قدری بى صداست که در آن صدای جریان خون شنیده میشود. داخل این اتاق بسیار ساکت است، آن قدر ساکت که صداهای پس زمینه به صورت دسیبل منفی اندازه گیری می شوند. یکی از علایق آقای "استیو اورفیلد"، موسس و بنیانگذار این آزمایشگاه این است که تاثیر صدا و به ویژه سکوت بر احساس راحتی و آسایش مردم را بررسی کند.

 

با این حال هدف از ساخت این اتاق آزار و اذیت مردم نبوده است! شرکت ها و کمپانی های مختلف محصولاتشان را در این اتاق تست می کنند تا شدن و بلندی صدای آن ها را اندازه گیری کنند. به تازگی سازمان فضانوردی ناسا هم فضانوردانش را به این اتاق می فرستد تا خود را برای تحمل سکوت کرکننده فضا آماده کنند. این اتاق کاربردهای حرفه ای دارد، اما برای من و شما این اتاق مکانی گیج کننده و اذیت کننده خواهد بود. به گفته آقای "اورفیلد" این اتاق ها برای تست کردن وسایل و ابزارآلات هستند نه انسان ها.فیلم ساکت‌ترین اتاق دنیا را اینجا ببینید

https://t.me/araxnews/15752


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0