صفحه اصلی | جهان | واتیکان تمبر جدیدی با مضمون سفر پاپ به ارمنستان منتشر کرد

واتیکان تمبر جدیدی با مضمون سفر پاپ به ارمنستان منتشر کرد

برحسب
واتیکان تمبر جدیدی با مضمون سفر پاپ به ارمنستان منتشر کرد

سفارت ارمنستان در واتیکان ضمن درج پیامی در صفحه فیسبوک خود به انتشار تمبر جدیدی توسط پست واتیکان با مضمون سفر پاپ "فرانسیس"، رهبر کاتولیک‌های جهان به ارمنستان اشاره کرده است.

"24 ژوئن، مصادف با چهارمین سالگرد سفر پاپ فرانسیس به ارمنستان بود. این بازدید با انعکاس وسیعی در سراسر جهان روبرو شد. حتی امروز نیز واکنش‌ها به این رویداد فراموش نشدنی با پوشش بین‌المللی ادامه دارد.

جالب اینجاست که سازمان ملل متحد سال 2020 را به عنوان "سال جهانی حفاظت از سلامت گیاهان" معرفی کرده و واتیکان نیز ضمن پیوستن به این ابتکار تمبری در این ارتباط منتشر نموده که در آن تصویر مشترک پاپ فرانسیس و جاثلیق "گارگین دوم"، رهبران کلیسای کاتولیک و کلیسای ارامنه جهان در حال آبیاری نهالی در ارمنستان هستند، نقش بسته و در زیر آن نوشته شده: "سلامت طبیعت و زمین ارزشی الهی است".

 

پیش از این نیز واتیکان با انتشار یک سری تمبر به موضوع دیدار تاریخی پاپ فرانسیس از ارمنستان پرداخته بود. به ویژه در سال 2016 تمبری با عنوان "سفر به اولین کشور مسیحی دنیا" که به سفر پاپ به ارمنستان در روزهای 24 الی 26 ژوئن 2012 مربوط می‌شد، منتشر ساخت که در آن پاپ در حال دعا کردن به یاد شهدای میلیونی ارامنه در مجموعه یادبود #نسل_کشی_ارمنیان دیده می‌شود.


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0