صفحه اصلی | تركيه | رسانه‌های ترکیه به معرفی حامیان و مخالفان تجاوز ترکیه به سوریه پرداخته‌اند

رسانه‌های ترکیه به معرفی حامیان و مخالفان تجاوز ترکیه به سوریه پرداخته‌اند

برحسب
رسانه‌های ترکیه به معرفی حامیان و مخالفان تجاوز ترکیه به سوریه پرداخته‌اند

مطبوعات ترکیه گزارش‌هایی در مورد واکنش بین‌المللی در قبال حمله ارتش این کشور به شمال شرق سوریه تحت عنوان "چشمه صلح" تهیه کرده‌اند.

رسانه‌های جمعی ترکیه کشورها را به جبهه "خودی‌ها" و "مخالفان" تقسیم کرده‌اند. در گزارش‌های مذکور لیستی از کشورهای مخالف و موافق آورده شده است.

در میان کشورهایی که حمله ترکیه به شمال شرق سوریه را محکوم کرده‌اند اسامی یونان و اسرائیل نیز افزوده شده است.

یونان از عملیات نظامی ترکیه با عنوان اشغالگری یاد کرده و افزوده است که عملیات مذکور غیر قانونی هستند. اسرائیل نیز به ترکیه هشدار داده است که به فکر تغییر نسبت جمعیتی و پاک سازی قومی در منطقه نباشد و اعلام کرده است: ما در کنار ملت شجاع کرد بوده و آمادگی حمایت از آنان را داریم".

به شهادت مطبوعات ترکیه کشورهای پاکستان، مجارستان، قطر، اسپانیا و دولت خودخوانده قبرس شمالی از حمله این کشور به شمال شرق سوریه حمایت و کشورهای ایران، ارمنستان، یونان، مصر، کانادا، هلند، دانمارک، فنلاند، آلمان، فرانسه، سوئد، عربستان سعودی، آمریکا و اسرائیل آن را محکوم کرده‌اند.

مطبوعات ترکیه موضع روسیه را در این بین بی‌طرف خوانده‌اند. 

در حالی که مطبوعات ترکیه از حمایت اسپانیا از یورش این کشور می نویسند، مادرید اعلام کرد موشک های پاتریورت خود را در اعتراض به حمله ترکیه به شوریه از این کشور خارج می کند.

متذکر می شود در حالی دفتر نمایندگی اسپانیا در ناتو پیشتر در توئیت‌هایی از عملیات ترکیه برای تامین امنیت مرزهایش حمایت کرده بود اما دو روز بعد و پس از اعتراض اتحادیه اروپا به آنکارا، این توئیت‌ها را پاک کرده و موضعش را تغییر داد.

 

یادآور می گردد که ارمنستان و دهها کشور دیگر یورش ترکیه به شمار سوریه را محکوم کرده‌اند.


 

telegram.me/araxnews


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0