صفحه اصلی | تركيه | اعتراضات ارامنه ترکیه به قانون تحمیلی دولت برای انتخابات کلیسا همچنان ادامه دارد

اعتراضات ارامنه ترکیه به قانون تحمیلی دولت برای انتخابات کلیسا همچنان ادامه دارد

برحسب
اعتراضات ارامنه ترکیه به قانون تحمیلی دولت برای انتخابات کلیسا همچنان ادامه دارد

ترکیه به انحا مختلف جامعه ارمنی این کشور را تحت فشار قرار می‌دهد

انتخاب رهبر مذهبی ارامنه ترکیه یکی از عمده‌ترین دغدغه‌های ارامنه این کشور است که از سال‌ها پیش توسط دولت آن کشور با بهانه‌های مختلف به تاخیر افتاده و حال که از موافقت با برگزاری انتخابات دم می‌زند آئین‌نامه‌ای در این باره تدوین و به جامعه ارمنی تحمیل نموده که اجرای آن نه تنها آینده کلیسای ارمنی در ترکیه، بلکه فردای جامعه را نیز به مخاطره می اندازد.

در آئین نامه تحمیلی دولت ترکیه تاکید شده که پاتریارک جدید (رهبر مذهبی ارامنه ترکیه) می‌بایست از میان روحانیون بلندپایه‌ای که زاده این کشور بوده و همچنین در آن به خدمت مشغول باشند انتخاب گردد که این امر خواه ناخواه تعداد نامزدها را بسیار محدود نموده و اجازه انتخاب اصلح را نمی‌دهد.

به دنبال دخالت آشکار دولت ترکیه در امورز کلیسای ارمنی چهره‌ها و نمایندگان مطرح ارامنه این کشور صدای اعتراض خود را بلند کرده و این رفتار دولت اردوغان را محکوم کردند از جمله "کارو پایلان"، نماینده ارمنی‌الاصل مجلس ملی ترکیه برخورد دولت با این مسئله غیر قانونی و مداخله جویانه دانست.

در همین ارتباط روز گذشته جمعی از فعالین اجتماعی ارمنی در استانبول طی نامه‌ای سرگشاده از مردم خواسته اند ضمن اعتراض به آئین‌نامه تحمیلی دولت از پذیرفتن بار ذلت تحمیلی و خیانت به جامعه به دور باشند.

امضا کنندگان نامه تنها راه حفظ حقوق جامعه را در مقابله با طرح های تحمیلی دولت دانسته‌اند.


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0