صفحه اصلی | تركيه | خروج "داووداوغلو" از حزب حاکم "عدالت و توسعه" ترکیه

خروج "داووداوغلو" از حزب حاکم "عدالت و توسعه" ترکیه

برحسب
خروج "داووداوغلو" از حزب حاکم "عدالت و توسعه" ترکیه

 "احمد داووداوغلو"، نخست وزیر و وزیر امور خارجه سابق ترکیه خبر از خروج خود از حزب حاکم "عدالت و توسعه" داد.

روزنامه "جمهوریت" می‌نویسد: احمد داووداغلو روز جمعه ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۹/ 22 شهریور ماه، اعلام کرد، از حزب "عدالت و توسعه" استعفا داده است.

داووداغلو در یک توئیت نوشت: ارزش‌هایی وجود دارد که رهبران حزب "عدالت و توسعه" خواهان به فراموشی سپردن آن هستند، اما ما به مواضع خود و به چیزی که گفته‌ایم پایبندیم.

سخنان وزیر خارجه سابق ترکیه به اظهارات انتقاد آمیز چند هفته پیش وی از حزب "عدالت و توسعه" اشاره داشت که به فراخواندن او به کمیته انضباطی حزب منجر شد.

داووداغلو در اظهاراتش "رجب طیب اردوغان"، رئیس جمهور ترکیه و سیاست‌هایش در رهبری حزب "عدالت و توسعه" را به شدت مورد انتقاد قرار داده بود.

او از اوضاعی که باعث شکست حزب عدالت در انتخابات استانبول شد به شدت ناراضی بود و همچنین از تصمیم وزارت کشور ترکیه به عزل 3 تن از شهرداران کرد این کشور نیز به شدت انتقاد کرده بود.

وی در عین حال از تشکیل یک حزب جدید سخن رانده و گفته است: "در حزب عدالت امکان محقق کردن اهدافمان وجود نداشت از این رو یک حرکت جدید سیاسی را تاسیس خواهیم کرد".

پیشتر خبرگزاری "رویترز" به نقل از یک مقام ترک اطلاع داده بود که کمیته مرکزی حزب "عدالت و توسعه" خواستار اخراج "احمد داووداوغلو"، نخست وزیر سابق و "ایهان صفر اوستان"، "سلکوک اوزداگ" و "عبدالله باسکی" سه نفر از نمایندگان پارلمان این کشور از این حزب شده است.

 

داووداوغلو با تاکید بر این که به اصول خود همچنان پایبند خواهد بود اظهار داشت: "هدف ما ایجاد تفرقه نبود، بلکه به دنبال از میان بردن ناامیدی نسبت به حزب عدالت و آینده کشور بودیم".


telegram.me/araxnews

 


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0