صفحه اصلی | تركيه | سارقان گنج صدمات جبران‌ناپذیری به کلیسای "میناس" مقدس در ارزروم وارد می‌کنند

سارقان گنج صدمات جبران‌ناپذیری به کلیسای "میناس" مقدس در ارزروم وارد می‌کنند

برحسب
سارقان گنج صدمات جبران‌ناپذیری به کلیسای "میناس" مقدس در ارزروم وارد می‌کنند

کلیسای میناس مقدس که در سال 1790 میلادی بنا شده و در "کارین" (ارزروم) ارمنستان غربی تحت اشغال ترکیه واقع است، آنقدر مورد حمله سارقان و جویندگان گنج قرار گرفته که دیگر جایی برای حفر کردن ندارد. محوطه کلیسا نیز مملو از ساختمان‌‌های غیرمجاز شده است.

تب یافتن "طلاهای پنهان شده ارمنیان" هوش از سر سارقان گنج چنان ربوده است که دیوانه‌وار گوشه و کنار کلیسا را به ضرب کلنگ حفر می‌کنند تا شاید زندگی‌شان زیر و رو شود.

به گزارش خبرگزاریهای ترکیه مسئولان محلی "عزیزیه" از "صبری ارگین"، مالک این کلیسا که ارمنی‌الاصل و در حاضر ساکن آلمان است خواسته‌اند تا برای بازسازی کلیسا اقدام کند، اما با توجه به خطر حفاری همیشگی، وی با این درخواست موافقت نکرده است.

منابع ترکیه‌ای می‌نویسند: "کلیسا که به مامن سارقان گنج بدل شده با درخواست مالک آن تعمیر نمی‌شود، در حالی که ساکنان محلی خواهان بازسازی و پاک کردن اطراف آن هستند.

 

مالک کلیسا سال‌ها پیش از این گفته بود: "این کلیسا اهمیت خاصی برای مادرم داشت. او آرزو داشت این کلیسا به عنوان یک مرکز فرهنگی یا کتابخانه در خدمت مردم باشد و به سمبل صلح و دوستی ارمنیان و ترک‌ها بدل شود".

فیلم تخریب 

https://youtu.be/h9bPKSujEMA

telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0