صفحه اصلی | تركيه | جمعی از شهروندان ترکیه خواهان مقابله مجلس این کشور با مصوبه‌های پذیرش نسل‌کشی ارمنیان شدند

جمعی از شهروندان ترکیه خواهان مقابله مجلس این کشور با مصوبه‌های پذیرش نسل‌کشی ارمنیان شدند

برحسب
جمعی از شهروندان ترکیه خواهان مقابله مجلس این کشور با مصوبه‌های پذیرش نسل‌کشی ارمنیان شدند

به گزارش روزنامه "ملیت"، چاپ استانبول، جمعی از شهروندان ترکیه با ارسال عریضه‌ای به مجلس ملی این کشور خواهان برخورد با مجالس کشورهایی شدند که با تصویب طرح‌هایی نسل کشی ارمنیان را به رسمیت شناخته‌اند.

در متن این عریضه آمده است: "سریعاً وارد عمل شوید، چرا که شهروندان ترکیه بی‌دفاع مانده و تحت فشارهای فیزیکی و روحی قرار گرفته‌اند".

بنا بر گزارش این منبع ترکیه‌ای در عریضه مذکور بر چند نکته تاکید شده است.

در یکی از این مواد گفته می‌شود: "با تصویب طرح‌هایی در ارتباط با شناسایی نسل‌کشی ارمنیان، این ملت ترکیه و به طور کلی آنانی که نسل‌کشی را نفی می‌کنند، هستند که مورد هدف قرار می‌گیرند.

در ماده دیگر این عریضه آمده است: "با تصویب چنین طرح‌هایی حقوق شهروندان ترکیه ضایع می‌شود، چرا که با شناسایی نسل‌کشی ارمنیان آزادی اندیشه و بیان مورد هدف قرار می‌گیرد"؟!!

در این عریضه همچنین تاکید شده است که "در مصوبه‌های شناسایی نسل‌کشی ارمنیان دیگر ملت‌های ساکن امپراتوری عثمانی و از جمله ملت ترک نادیده گرفته شده، به ویژه کشتارهای ملت ترک در قرن گذشته را به فراموشی سپرده و از ایده درد مشترک دوری جسته، ترک‌ها و شهروندان نرکیه را مورد هدف قرار می‌دهند".

در ماده سوم این عریضه نیز آمده است: "مجلس ترکیه تاکنون به مصوبات مجالس ایتالیا و فرانسه در ارتباط با شناسایی و محکومیت نسل‌کشی ارمنیان پاسخ مناسب و هم ترازی نداده است".

در پایان نویسندگان این درخواست از حکومت ترکیه خواستار انجام  اقداماتی در جهت پاسخگویی به این مسئله شده‌اند.


telegram.me/araxnews

 

 

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0