صفحه اصلی | تركيه | یکی از دوستان "تارون عجم‌اوغلو" در مورد رفتار تبعیض‌آمیز نسبت به او در دوران تحصیل پرده برداشت

یکی از دوستان "تارون عجم‌اوغلو" در مورد رفتار تبعیض‌آمیز نسبت به او در دوران تحصیل پرده برداشت

برحسب
یکی از دوستان "تارون عجم‌اوغلو" در مورد رفتار تبعیض‌آمیز نسبت به او در دوران تحصیل پرده برداشت

"ترک‌ها چنین اسمی ندارند. از این پس نام تو سلطان خواهد بود"

افشاگری یکی از همکلاسی‌های "تارون عجم‌اوغلو" یکی از ده اقتصاد دان برتر دنیا در مورد آن که وی در دوران دانشجویی با رفتار تبعیض آمیز مواجه بوده موجی از مجادلات را در رسانه‌های ترکیه به راه انداخت.

"ساروهان دوغان"، از دوستان سال‌های دانشجویی "تارون عجم‌اوغلو" در برنامه تلویزیونی "مکتب سلطانی" (Mekteb-i Sultani) با اشاره به دوستی خود با عجم‌اوغلو گفته بود که استاد تاریخ ما رفتار تبعیض آمیزی نسبت به او داشت.

وی گفته بود: "پس از سپتامبر 1980 که کودتای معروف ژنرال "کنعان اورن" به وقوع پیوست نسیم فاشیزم در ترکیه شروع به وزیدن کرد و برخی از اساتید ما نیز با شعار "ضمن توسعه فرهنگ محافظه کاری به جنگ علیه ازدیاد کمونیست‌ها برویم"، در دام آن گرفتار شدند. از جمله ایشان استاد تاریخ‌مان بود. وی در زمان برقراری کلاس درس خود از "تارون عجم‌اوغلو" می‌خواست بایستد و خود را معرفی کند.

البته وی او را بسیار خوب می‌شناخت و نامش را هم می‌دانست و هدفش چیز دیگری یود. و وقتی "تارون عجم‌اوغلو" نامش را بر زبان می‌آورد استاد می‌گفت: "ترک‌ها چنین اسمی ندارند. از این پس نام تو سلطان خواهد بود". سپس او را در جایش می‌نشاند.

 

دوغان می‌افزاید: "سال‌ها پس از آن "عجم‌اوغلو" در جمع دوستانش گفته بود در آن ایام انتظار داشتم حداقل یکی از شما به حمایت از من برخیزد و چیزی بگوید، اما هرگز چنین نشد".


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0