صفحه اصلی | تركيه | "عبدالله گل" خواهان حضور اقتصاددان مطرح ارمنی در جمع هیئت موسسان حزب جدید خود است

"عبدالله گل" خواهان حضور اقتصاددان مطرح ارمنی در جمع هیئت موسسان حزب جدید خود است

برحسب
"عبدالله گل" خواهان حضور اقتصاددان مطرح ارمنی در جمع هیئت موسسان حزب جدید خود است

از ترکیه اخباری مبنی بر تاسیس احزاب جدید توسط اعضای فعلی و سابق حزب حاکم "توسعه و عدالت" که رهبری آن را "رجب طیب اردوغان" بر عهده دارد به گوش می رسد. از جمله صحبت از تشکیل حزب جدیدی توسط "عبدالله گل"، یازدهمین رئیس جمهور و "احمد داوود اوغلو"، نخست وزیر اسبق ترکیه که از بنیان گذاران حزب حاکم فعلی هستند، بر سر زبان‌هاست. گفته می شود رهبری این حزب را "علی باباجان"، وزیر خارجه پیشین بر عهده‌ خواهد داشت.

رسانه‌های ترکیه ضمن پرداختن به این موضوع متذکر شده‌اند که "عبدالله گل" خواهان حضور "تارون عجم‌اوغلو"، اقتصاددان شهیر ارمنی در جمع هیئت موسسان حزب جدید خود است.

منابع ترکیه‌ای ضمن اشاره به بیوگرافی "عجم‌اوغلو" افزوده‌اند: "زمانی که "گل" در مقام ریاست جمهوری بود "عجم‌اوغلو" را مفتخر به دریافت مدال دولتی "فرهنگ و هنر" نمود. "گل" خواهان مدیریت امور اقتصادی حزب قریب التاسیس خود توسط این اقتصاددان بزرگ است".

رسانه‌های ترک با تاکید بر این که "عجم‌اوغلو" یکی از ده اقتصاد‌دان برتر دنیاست که بیش از همه مورد استناد قرار می‌گیرد، می‌افزایند: "او در خانواده‌ای ارمنی متولد شده و در دوران ریاست جمهوری "تورگوت اوزال" با دختر "اسماعیل اوزداغلار"، از وزرای دولتی وقت ازدواج کرده است. در حال حاضر وی ساکن آمریکا و استاد انستیتوی تکنولوژی ماساچوست است".

 

یادآور می‌گردد پیش از این اردوغان رئیس جمهور فعلی ترکیه نیز پست معاونت وزیر را به "عجم‌اوغلو" پیشنهاد داده بود که وی به دلیل "مشغله کاری" محترمانه دست رد به سینه اردوغان زده بود بود. از سوی دیگر سال گذشته "نیکول پاشینیان"، نخست وزیر ارمنستان نیز خواهان کمک فکری "عجم‌اوغلو"  برای حل مشکلات اقتصادی این کشور شده بود که وی در پاسخ به این درخواست بر آمادگی خود برای دادن مشاوره به مسئولین ارمنستان تاکید کرده بود.


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0