صفحه اصلی | تركيه | پرسنل دستگیر شده وزارت امور خارجه ترکیه مورد شکنجه‌های شدید قرار گرفته‌اند

پرسنل دستگیر شده وزارت امور خارجه ترکیه مورد شکنجه‌های شدید قرار گرفته‌اند

برحسب
پرسنل دستگیر شده وزارت امور خارجه ترکیه مورد شکنجه‌های شدید قرار گرفته‌اند

 کردپرس به نقل از روزنامه "ینی یاشام" می‌نویسد: "در پی دستگیری چند تن از پرسنل سابق وزارت امور خارجه ترکیه که هفته پیش در ارتباط با پرونده همکاری با "جماعت گولن" به دستور دادستان ترکیه در آنکارا صورت گرفت، "عمر فائق گرگرلی‌اغلو"، نماینده حزب "دموکراتیک خلق‌ها" در مجلس ملی ترکیه با طرح این موضوع در صحن علنی گفت: "این افراد پس از انتقال به مرکز مبارزه با ترور پلیس آنکارا مورد شکنجه‌های شدید قرار گرفته‌اند".

وی با تأکید بر این که 100 تن از افراد دستگیر شده شکنجه شده‌اند، گفت: "به 20 تن از این 100 فردی که مورد شکنجه قرار گرفته‌اند از لحاظ جسمانی به شدت آسیب وارد شده است. برخی اطلاعاتی که از وکلا در این خصوص به دست ما رسیده از وخامت اوضاع خبر می‌دهد. ادعاهایی که در خصوص اقداماتی که در قرن 21 در مرکز پلیس آنکارا صورت گرفته است غیر قابل قبول می‌باشد. ما از وزارت کشور ترکیه انتظار داریم سریعاً ضمن صدور بیانیه در این مورد اعلام نظر کند".

"گرگرلی‌اغلو" خاطرنشان کرد: "شکنجه و رفتار ناشایست با زندانیان و افراد تحت بازداشت خلاف قوانین بین‌المللی که ترکیه نیز آنها را به امضا رسانده است می‌باشد".

وی افزود: "اگر ادعاها صحیح باشند، شکنجه‌گران می‌بایست در چارچوب قانون به اشد مجازات محکوم شوند".

 

وی در پایان از وزارت کشور و معاونت ریاست جمهوری ترکیه بر اساس ماده 98 قانون اساسی و مواد 96 و 99 قانون پارلمان ترکیه خواستار ارائه توضیحات در این خصوص شد.


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0