صفحه اصلی | تركيه | در سریال‌های ساخت ترکیه ارمنی به عنوان فرد خائن و پست معرفی می‌شود

در سریال‌های ساخت ترکیه ارمنی به عنوان فرد خائن و پست معرفی می‌شود

برحسب
در سریال‌های ساخت ترکیه ارمنی به عنوان فرد خائن و پست معرفی می‌شود

"کارو پایلان"، نماینده ارمنی‌الاصل مجلس ملی ترکیه و عضو حزب کردی "دموکراتیک خلق‌ها" (HDP)  تلویزیون دولتی ترکیه را شدیداً مورد انتقاد قرار داد.

دلیل این انتقاد اتخاذ مواضع تبعیض آمیز این شبکه تلویزیون در آستانه انتخابات شهرداری استانبول است.

"پایلان" تاکید نموده است: "خطرناک بودن این رفتار تلویزیون زمانی بیشتر دیده می‌شود که در ساخت سریال‌های تاریخی- سیاسی تلویزیون پیام‌های مختلفی به مخاطبین خود می‌دهد. از جمله در سریال "پایتخت عبدالحمید" (Payitaht Abdülhamid) که از شبکه "تی آر تی" پخش می‌شود این گونه پیام‌ها را بسیار می‌توان شنید.

وی می‌افزاید: "از طریق این سریال از جمله پیام‌هایی در حد تهدید برای "عبدالله گل"، رئیس جمهور و "احمد داووداغلو"، نخست وزیر سابق ترکیه ارسال شده است و اینک در همین سریال جایگاه ارامنه به زیر سوال برده می‌شود. و شخصی که نقش یک ارمنی را در آن بازی می‌کند فردی خائن و پست است. جالب اینکه نام وی نیز "کارو" است که البته تصادفی انتخاب نشده است.

"پایلان" تاکید می‌کند ارامنه بسیاری صادقانه در دربار عبدالحمید خدمت کرده‌اند. حتی مادر عبدالحمید نیز  ارمنی بوده اما از هیچکدام در این سریال نام برده نمی‌شود. اینجا تنها یک ارمنی مطرح می‌شود که آن هم خائن است و نامش "کارو".

 

یادآور می‌گردد، دفتر رئیس جمهوری ترکیه اخیراً طی نامه ای به هیئت رئیسه مجلس خواستار لغو مصونیت پارلمانی "کارو پایلان" شده است.


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0