صفحه اصلی | تركيه | نیویورک تایمز: ️ژنتیک اکثریت مردم کشور ترکیه، تُرک نیست

نیویورک تایمز: ️ژنتیک اکثریت مردم کشور ترکیه، تُرک نیست

برحسب
نیویورک تایمز: ️ژنتیک اکثریت مردم کشور ترکیه، تُرک نیست

دولت ترکیه که درسالهای اخیر رویکرد تمایلات نژادی و قومیتی را ترویج میکند سایتی را راه‌اندازی کرده که حاوی اطلاعاتی درباره تبارشناسی اتباع ترکیه حتی تا سال ۱۸۸۲ است.

ترویج ایده‌ی نژادی تُرکِ خالص در #ترکیه در سده اخیر باعث شد تا در چند روز نزدیک ۵ میلیون نفر از اتباع ترکیه به این سایت هجوم آورند تا بفهمند حقیقتا آیا ترک هستند یا آمیختگی نژادی دارند، که البته اطلاعات این سایت باعث ناامیدی خیلی‌ از این افراد شد.

این مسئله چندان هم غیرمترقبه نبود چون در سال ۲۰۱۲ نیز یک مطالعه ژنتیکی درباره تبار پدری مردم ترکیه نشان داد که ژنتیک ۳۸٪ آنها مربوط به اروپا، ۳۵٪ وابسته به خاورمیانه، ۱۸٪ جنوب آسیا و ۹٪ وابسته به آسیای میانه است.

پی‌نوشت: فرقه تجزیه‌طلب و نژادپرست #پانترکیسم با دروغ‌پردازی و تحریک احساسات قومیتی در #ایران تلاش دارد نه تتها ۸۰ میلیون شهروند ترکیه را تُرک خالص نشان دهد بلکه هم وطنان آذری ایران با چندین هزار سال سابقه فرهنگی و تمدنی مشترک ایرانی را هم تُرک نشان دهد.

منبع خبر کانال "اتحادیه کشورهای وارث تمدن ایرانی"

گزارش کامل نیویورک‌تایمز را در لینک زیر ملاحظه نماید.

http://yon.ir/uJUz5

 

جنجال جدید در ترکیه

طبق اسناد سجلی ثبت شده دولتی، بسیاری از مسئولین بلندپایه ترکیه، ارمنی‌الاصل هستند

شایان ذکر است که با راه انداری این سایت موسوم به "پایگاه خدمات عمومی دولت ترکیه "Turkiye.gov.tr" شهروندان این کشور با درج نام، نام خانوادگی و مشخصات سجلی خود به ریشه خانوادگی خود دسترسی پیدا می کردند.

ارائه این خدمت، جنجالی جدید در ترکیه رقم زد، به طوری که در پی درج این خبر هزاران نفر برای آشنا شدن با گذشتگان خود وارد این پایگاه شدند و جالب اینکه خیلی از آن ها با واقعیتی تکان دهنده روبرو شدند، چرا که طبق اطلاعات ثبت شده در این پایگاه، ریشه‌های بسیاری از مراجعه‌کنندگان به ارمنیان ختم می‌شد.

بنابر گزارش پایگاه خبری "تی 24" ترکیه، ریشه های بسیاری از خبرنگاران مطرح، نویسندگان، فعالان سیاسی و حتی ملی گرایان افراطی ترک به ارمنیان رسیده است.

در این گزارش آمده است: چند ساعت پس از آغاز به فعالیت این خدمت پایگاه مذکور از دسترس خارج شد و بعد از برگشتن به حالت عادی، اسامی و اطلاعات مربوط به کلیه چهره‌های مشهور و به ویژه مسئولین دولتی از روی این پایگاه حذف شده و دیگر قابل دسترسی نبودند.

 

telegram.me/araxnews

 

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0