صفحه اصلی | تركيه | آمار تعرضات جنسی نسبت به کودکان در ترکیه رشد یافته است

آمار تعرضات جنسی نسبت به کودکان در ترکیه رشد یافته است

برحسب
آمار تعرضات جنسی نسبت به کودکان در ترکیه رشد یافته است

بنابر داده‌هایی که در گزارش گروه ترکیه‌ای پلتفرم "جلوی قتل زنان را خواهیم گرفت" ارائه شده آمار تعرضات جنسی نسبت به کودکان در این کشور در ماه ژوئیه سال جاری 39.6 درصد نسبت به ماه پیش از آن رشد داشته است.

به گفته "دنیز آلتونتاش"، یکی از اعضای پلتفرم مذکور در ماه‌هایی که به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور قرنطینه اعلام شده تعداد تعرضات رشد چشمگیری یافته است، چرا که مجرمان و قربانیان در خانه محصور بوده‌اند.

وی می‌افزاید: البته در ماه‌های اولیه قرنطینه آمار ثبت شده در مورد آزار و اذیت جنسی کاهش شدید نشان می‌دهد که به همان دلیل محصوریت این مسئله پیش آمده است. یعنی آن که قربانیان به علت ایزوله بودن امکان خروج از خانه و ارائه گزارش در مورد تعرضات را نداشته‌اند و وقتی محدودیت‌ها کاسته شده و همه توانسته‌اند از خانه خارج شوند به یکباره رشد چشمگیری در ثبت این موارد دیده شده است.

این فعال اجتماعی تاکید نموده، آنچه به اطلاع ما رسیده تنها نوک کوه یخی است که قسمت بسیار بزرگ آن هنوز سر از آب بر نیاورده، در واقع تعداد جرایم بسیار بیش از این است.

 

آلتونتاش می‌گوید: "ما می‌دانیم که تعداد کودکان مورد تعرض قرار گرفته بسیار بیشتر است. موارد بسیاری از آزار و اذیت در خانه، مدرسه یا خوابگاه‌های دانشجویی وجود دارد که در چهار دیواری‌ها پنهان، پوشیده و یا به انحا مختلف توجیه می‌شود".


telegram.me/araxnews      


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0