صفحه اصلی | تركيه | در ماه جولای 60 روزنامه نگار و خبرنگار در ترکیه محاکمه شده‌اند

در ماه جولای 60 روزنامه نگار و خبرنگار در ترکیه محاکمه شده‌اند

برحسب
در ماه جولای 60 روزنامه نگار و خبرنگار در ترکیه محاکمه شده‌اند

یک نماینده حزب "جمهوری‌خواه خلق" (CHP) در پارلمان ترکیه از محاکمه 60 روزنامه‌نگار و خبرنگار طی ماه جولای 2020 در کشورش خبر داد.

پایگاه خبری "کردپرس" به نقل از خبرگزاری "مزوتوپیا" (Mezopotamya) می نویسد: "اوتکو چاکیراوزَر"، نماینده اسکی‌شهیر در مجلس ترکیه از حزب "جمهوری‌خواه خلق ترکیه"، در اظهاراتی با اشاره به تداوم دستگیری و بازداشت خبرنگاران و روزنامه‌نگاران در کشورش گفت: "تنها در ماه جولای 60 خبرنگار و روزنامه‌نگار در دستگاه قضایی ترکیه محاکمه شده و برای دو روزنامه‌نگار در مجموع 22 سال و 3 ماه حبس در نظر گرفته شده است. ده‌ها روزنامه‌نگار و خبرنگار عید قربان را در زندان سپری کرده‌اند".

 

چاکیراوزر در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: "شورای عالی رادیو و تلویزیون ترکیه در ماه جولای علیه تلویزیون‌های "TELE1" و "Halk TV" دستور توقف پنج روزه برنامه‌هایشان را صادر کرده است. همچنین روزنامه "اورنسل" نیز در همین ماه با پنج روز توقف انتشار رو به رو شده است که دلیل آن انتشار اخبار ساخت و سازهای غیرقانونی از سوی سازمان‌های دولتی بوده است. علاوه بر این، روزنامه "جمهوریت" از سوی دفتر ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه به دلیل انتشار همین خبر به 250 هزار لیر جریمه نقدی محکوم شده است. در درسیم و استانبول به سه خبرنگار در ماه جولای به دلیل تهیه گزارش حمله شده و علیه چندین روزنامه‌نگار و خبرنگار دیگر پرونده قضایی تشکیل شده است".

 

 

telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0