صفحه اصلی | تركيه | کارو پایلان خطاب به معاون رئیس جمهور ترکیه،

کارو پایلان خطاب به معاون رئیس جمهور ترکیه،

برحسب
کارو پایلان خطاب به معاون رئیس جمهور ترکیه،

️اگر به جای كلیسا به مسجد حمله كرده بودند، شما ساكت می‌ماندید؟

"کارو پایلان"، نماینده ارمنی‌الاصل مجلس ملی ترکیه و عضو حزب کردی "دموکراتیک خلق‌ها"، درباره حمله صورت گرفته به کلیسای "گریگور مقدس" ارامنه، واقع در منطقه "اسکودار" استانبول، نامه‌ای اعتراضی که خطاب به "فواد اوکتای"، معاون رئیس جمهور ترکیه نوشته بود را به هیئت رئیسه این مجلس تحویل داد.

پایلان در نامه خود با اشاره به حملاتی که اخیراً با زمینه نفرت پراکنی ملی علیه کلیساهای ارامنه انجام گرفته، متذکر شده است: پس از این حملات نه رئیس جمهور و نه وزرای دولت ترکیه بیانیه‌ای در محکومیت این حرکات صادر نکرده‌اند.

وی تاکید می‌کند: هیچ رئیس جمهوری نباید در برابر حملاتی که علیه اماکن مقدسه و با هدف نفرت پراکنی در جامعه صورت می‌گیرد سکوت کند".

وی می‌افزاید: "عدم محکومیت و مجازات اعمال غیرقانونی از این دست باعث تکرار چنین علمی در 26 مه 2020 / 6 خرداد ماه، و کنده شدن صلیب کلیسای "گریگور مقدس"، واقع در منطقه اسکودار استانبول شد. بدین ترتیب، جرمی جدید در جهت نفرت پراکنی به وقوع پیوست".

پایلان در پایان با خطاب قرار دادن معاون رئیس جمهور سئوالاتی طرح کرده و از جمله پرسیده است: "اگر به جای كلیسا به مسجد حمله كرده بودند، آیا شما باز هم سكوت می‌كردید؟"

 

قابل ذکر است؛ "توما چلیک"، یکی دیگر از نمایندگان مجلس ملی ترکیه نیز سئوالی در ارتباط با حمله به کلیسای ارامنه در استانبول مطرح کرده است.


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0