صفحه اصلی | تركيه | چاوش‌اوغلو: ترکیه همچنان از منافع جمهوری آذربایجان حمایت خواهد کرد

چاوش‌اوغلو: ترکیه همچنان از منافع جمهوری آذربایجان حمایت خواهد کرد

برحسب
چاوش‌اوغلو: ترکیه همچنان از منافع جمهوری آذربایجان حمایت خواهد کرد

"مولود چاوش‌اوغلو"، وزیر امور خارجه ترکیه ضمن شرکت در برنامه گفت‌وگوی مستقیم شبکه تلویزیونی "آلانیا دیم" (Alanya Dim) در پاسخ به سوالات بینندگان این شبکه اظهار داشت: درد جمهوری آذربایجان، غم ترکیه است و شادی باکو، شادی آنکارا است.

وی که در پاسخ به "الشاد عیوض‌اف"، بیننده‌ای از جمهوری آذربایجان که پرسیده بود، "ترکیه چه زمان به حمایت از آذربایجان وارد عرصه خواهد شد تا ما بتوانیم سرزمین‌های اشغالی‌مان را آزاد سازیم؟، با اشاره به ایده ترکیه‌ای-آذربایجانی که "مسئله قره باغ باید در چارچوب مرزی جمهوری آذربایجان حل‌وفصل شود"، از نحوه فعالیت گروه مینسک اتحادیه اروپا ابراز نارضایتی کرده و افسوس خورده از اینکه آنان در مدت مدیدی ناتوان از حل این مسئله بوده اند.

چاوش اوغلو همچنین با اشاره به انتخابات اخیر جمهوری آرتساخ (قره باغ) آن را از نظر ترکیه غیر قابل قبول دانسته، در عین حال افزوده، روسیه نقش عمده‌ای در مسئله قره باغ دارد و تاکید نموده است: "اردوغان در هر فرصتی که پیش می‌آید به پوتین، همتای روس خود پیشنهاد حل این مسئله به صورت مشترک را می‌دهد".

وی در ادامه افزوده است: "یعنی در این مورد هر خواسته‌ای که جمهوری آذربایجان داشته باشد ما از آن استقبال کرده و رضایت برادرانمان را حاصل خواهیم نمود و در جهت دلخواه ایشان حرکت خواهیم کرد.  

به گفته وی: ترکیه همواره اهمیت ویژه‌ای برای روابط با جمهوری آذربایجان قایل شده و روابط میان دو کشور بر اصل غیر قابل تغییر "یک ملت، دو دولت" استوار بوده است".

چاوش‌اوغلو متذکر شده است: "دو کشور برادر در تمامی عرصه‌ها با موفقیت با هم همکاری می‌کنند و طرح های بیشمار فعال در عرصه حمل‌ونقل و انرژی گواه این مدعا هستند".

وزیر خارجه ترکیه تاکید کرده است که آنکارا همواره تلاش کرده است تا از مردم کشور برادر آذربایجان حمایت کند و همیشه نیز چنین خواهد بود.

 

چاوش‌اوغلو اقزوده است: "آنکارا در کلیه صحنه‌هایی که جمهوری آذربایجان حضور ندارد از منافع باکو حمایت می‌کند. طرف آذربایجانی نیز همین موضع را دارد".


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0