صفحه اصلی | تركيه | کارو پایلان: "ترکیه در حال تدارک طرح‌هایی برای ترور ارامنه معروف اروپا است"

کارو پایلان: "ترکیه در حال تدارک طرح‌هایی برای ترور ارامنه معروف اروپا است"

برحسب
کارو پایلان: "ترکیه در حال تدارک طرح‌هایی برای ترور ارامنه معروف اروپا است"

یکی از جلسات پرتنش پارلمان ترکیه کلید خورده است و اصلی‌ترین نقش را از یک طرف "کارو پایلان"، نماینده #ارمنی ‌الاصل مجلس ملی ترکیه و از طرف دیگر اعضای حزب حاکم "توسعه و عدالت" بر عهده دارند.

در نشست فوق "پایلان" انگشت اتهام را این بار مستقیماً به سوی اردوغان نشانه رفته است.

این نماینده ارمنی‌تبار پارلمان ترکیه از وزیر اقتصاد و دارایی خواسته است تا ضمن تحقیق درباره سرمایه‌گذاری‌های خارجی بستگان "رجب طیب اردوغان"، رئیس جمهور ترکیه در مناطقی که به گریزگاه و یا بهشت مالیاتی معروف هستند گزارشی تهیه کند.

در پاسخ به این درخواست پایلان، هم حزبی‌های اردوغان عنان تحمل از دست داده شروع به هتاکی وی نمودند که در این بین خانم "ایلکنور اینجه‌یوز"، نایب رئیس فراکسیون حزب "توسعه و عدالت" گوی سبقت را از دیگران ربوده و گفت: "شما آخرین کسی هستید که باید از او درس اخلاق بگیریم. حتی آخرین نفر هم نیستید. می‌خواهم تاکید کنم که شما حتی آخرین نفر این مجلس هم نیستید".

این اظهارات توهین‌آمیز با تشویق هم‌حزبی‌ها رو به رو شد و پس از آن چند تن از اعضای حزب اردوغان برای تسویه حساب در محل به سوی کرسی پایلان هجوم بردند که با دخالت دیگر نمایندگان کار به درگیری نکشید و نشست مجلس به حال تعلیق در آمد.

این اولین باری نبود که کارو پایلان اردوغان را شدیداً مورد انتقاد قرار می‌داد. وی چند روز پیش طی سخنانی گفته بود: از منابع موثق اطلاعاتی دریافت کرده مبنی بر این که دولت ترکیه در حال تدارک برنامه‌ای برای ترور ارامنه مشهور اروپا و همچنین نویسندگان و روزنامه‌نگاران مشهور ترکیه‌ای که ترکیه را ترک کرده‌اند می‌باشد.

نگرانی پایلان البته بی‌اساس نبود و در ضمن وی به دنبال كسب اعتبار سیاسی از راه تبلیغات پوچ نیز نمی‌گشت. چند روز پیش، به یکباره برخی از نشریات معتبر آلمان اخباری در مورد باشگاه بوکس "عثمانی آلمان" که ارتباطات تنگاتنگی با دولت اردوغان دارد منتشر ساختند.

طبق اطلاعات پلیس آلمان، دولت ترکیه همواره توسط "متین چلیک"، فرد مورد اعتماد اردوغان مبالغ هنگفتی جهت تهیه سلاح، برگزاری تظاهرات و تعقیب مخالفین و کردها به این باشگاه تحویل داده است.

این باشگاه که اکثر قریب به اتفاق اعضای آن را عناصر ترک تشکیل می‌دهند، همواره در کانون توجه پلیس آلمان قرار داشته است.

طبق گزارشات، تظاهراتی که پس از شناسایی #نسل_کشی_ارمنیان توسط پارلمان آلمان در سال 2016 در برابر بوندستاگ برگزار شد به دستور "متین چلیک" و توسط همین باشگاه ترتیب داده شده بود.

از سویی پلیس آلمان فایل ضبط شده گفت‌وگوی "متین چلیک" با یکی از اعضای باشگاه بوکس "عثمانی آلمانی" را تحویل دادگاه نموده که در آن چلیک صراحتاً دستور می‌دهد که به حساب "یان بیوهرمان"، طنزپرداز آلمانی برسند. البته پیش از هر اقدامی پلیس درباره حمله قریب الوقوع به قربانی مورد نظر اطلاع داده بود و "یان بیوهرمان"، طنزپرداز آلمانی که در آلمان و ترکیه به خاطر انتقادهای نیشدارش از اردوغان شهرت دارد مجبور شد برای چند هفته کشورش را به قصد مسافرت اجباری ترک کند.

"جم اوزدمیر"، نماینده ترک‌تبار پارلمان آلمان از حزب سبزها که همواره هدف حملات مقامات ترکیه بوده، نیز در این مورد اظهارتی بیان داشته است. "اوزدمیر" از جمله در مصاحبه با روزنامه "اشتوتگارت زایتونگ" گفته است: کشفیات مأموران نیروی انتظامی ثابت می‌کند که دستان بلند اردوغان در جای جای آلمان خود را به نمایش می گذارند.


فیلم سخنرانی در مجلس و  یورش نمایندگان حامی اردوغان به پایلان را اینجا ببینید.

https://t.me/araxnews/14414

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0