صفحه اصلی | تركيه | واکنش ترکیه نسبت به محکومیت نسل کشی ارمنیان در مجلس سنای چک

واکنش ترکیه نسبت به محکومیت نسل کشی ارمنیان در مجلس سنای چک

برحسب
واکنش ترکیه نسبت به محکومیت نسل کشی ارمنیان در مجلس سنای چک

 وزارت امور خارجه ترکیه ضمن صدور بیانیه‌ای نسبت به تصویب یک قطعنامه در مجلس سنای جمهوری چک که در آن جنایت علیه بشریت و از جمله  #نسل_کشی_ارمنیان محکوم شده است، واکنش نشان داد.

در بیانیه اصداری از سوی وزارتخانه ترکیه آمده است: روابط دو کشور پیش از این این نیز وقتی در سال 2017 پارلمان جمهوری چک اقدام به شناسایی نسل کشی ارمنیان نمود خدشه دار شده بود، اما تصویب قطعنامه جدید سنا نشان می‌دهد که هنوز هم همان روحیه بر جمهوری چک حاکم است.

دستگاه دیپلماسی ترکیه در بیانیه خود با اشاره مواضع طرف ترکیه‌ای و به ویژه اظهارات "رجب طیب اردوغان"، رئیس جمهور ترکیه که هر از گاهی با گرفتن ژست همدردی ایده "درد مشترک" را مطرح می‌کند، از جمهوری چک می‌خواهد تا از زاویه دید ترکیه به واقعیت‌های تاریخی نگاه کنند.

وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرده است كه قطعنامه تصویب شده توسط مجلس سنای چك برای ترکیه "هیچ ارزشی ندارد" و در واقع منعکس کننده موضع دولت چک نیست.

 

یادآور می‌گردد؛ پارلمان جمهوری چک در سال 2017 نسل کشی ارمنیان را مورد شناسایی قرار داده است. مجلس سنای این کشور نیز در جلسه علنی مورخ 20 مه 2020 / 31 اردیبهشت ماه، خود به اتفاق آراء ضمن تصویب قطعنامه‌ای به مناسبت 75-مین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم، نسل کشی ارمنیان را نیز محكوم نمود.


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0