صفحه اصلی | تركيه | "ینی شفق": اسرائیل به دنبال گسترش و تعمیق روابط خود با ترکیه است

"ینی شفق": اسرائیل به دنبال گسترش و تعمیق روابط خود با ترکیه است

برحسب
"ینی شفق": اسرائیل به دنبال گسترش و تعمیق روابط خود با ترکیه است

روزنامه "ینی شفق"، از طرفداران دولت اردوغان، مدعی است: اسرائیل از وضع موجود و گسترش ویروس کرونا در جهان برای سر و سامان دادن به روابط خود با #ترکیه و تغییر سطح روابط دیپلماتیک از کاردار موقت به سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار، استفاده می‌کند.

منبع یاد شده خاطرنشان می‌کند که: اسرائیل این موضع‌گیری را با توجه به اقدامات ترکیه در مدیترانه شرقی و خاورمیانه اتخاذ کرده است.

"روئی گیلاد"، کاردار موقت اسرائیل در آنکارا، مقاله‌ای با عنوان "منافع مشترک ترکیه و اسرائیل در ادلب و نیز در مبارزه با ویروس کرونا" در یکی از نشریات ترکیه به چاپ رسانده است.

"گیلاد" در مقاله خود می‌نویسد: "جنگ ادلب برخی حقایق مهم ژئوپلیتیکی را آشکار ساخت. یکی از آنها این حقیقت است که حضور ایران در سوریه با منافع ترکیه در تضاد است".

وی شبه نظامیان ایرانی را به داشتن نقش عمده‌ای در عملیات نظامی ادلب که باعث به هلاکت رسیدن 50 سرباز ترک شد، متهم کرده است.

"گیلاد" وضعیت فعلی روابط ترکیه و اسرائیل را به فقدان گفت‌وگوی سیاسی مناسب و حاکمیت دیپلماسی شعاری نسبت می‌دهد.

این منبع ترکی همچنین توجه خوانندگان خود را به این واقعیت جلب می‌کند که اسرائیل بیانیه مشترکی که توسط مصر، امارات متحده عربی، یونان، قبرس و فرانسه مورخ 12 مه / 23 اردیبهشت ماه، در جهت محکومیت اقدامات ترکیه در دریای مدیترانه شرقی ارائه شده بود را امضا نکرده است.

 

یادآور می‌گردد؛ در تاریخ 7 مه / 18 اردیبهشت ماه، در صفحه رسمی توئیتری دولت اسرائیل یادداشتی در مورد روابط دیپلماتیک با ترکیه منتشر شده بود.


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0