صفحه اصلی | تركيه | تشکیل پرونده علیه یک ایرانی در ترکیه

تشکیل پرونده علیه یک ایرانی در ترکیه

برحسب
تشکیل پرونده علیه یک ایرانی در ترکیه

اتهام: "پهن کردن حوله‌ای با طرح پرچم انگلیس در بالکن"

به گزارش پایگاه خبری "ارمنی هابر"، یک ایرانی ساکن در منطقه "خواجه سینان" واقع در استان کایسری ترکیه روز گذشته حوله‌ای با طرح پرچم انگلیس بر نرده بالکن خانه خود که در طبقه پنجم یک ساختمان شش طبقه قرار دارد پهن کرده تا خشک شود اما چنان که از قرائن بر می‌آید این اقدام عادی برای وی گران تمام می‌شود.

مسئله اینجاست که این واقعه با روز 19 مه / 30 اردیبهشت ماه که روز جوانان و ورزش #ترکیه می‌باشد، مصادف شده است. (19 مه 1919 مصطفی کمال آتاترک وارد سامسون شده و به عنوان آغاز جنبش کمالیستی در ترکیه گرامی داشته می‌شود).

لازم به ذکر است که در این روز در سرتاسر ترکیه پرچم‌ها به اهتزاز در آمده و جشن برپا می‌شود. اما پرچم بریتانیایی نقش بسته بر حوله ایرانی مذکور بسیار به چشم آمده و محافل ملی‌گرای ترک را به اعتراض هیستریک وا داشته، چنان که رسانه‌های ترکیه نیز بدان پرداخته‌اند.

در همین رابطه برخی از شهروندان ضمن تماس با پلیس، نسبت به این "اقدام مجرمانه" اعتراض کرده‌اند، پلیس نیز به نوبه خود ضمن ورود "قهرمانانه" به مسئله "متهم پرونده" که یک ایرانی به نام محمدرضا است را بازداشت کرده و حوله وی را مصادره نموده است.

این هموطن بی خبر از آشوب به پا خاسته در میان پان‌ترکیست‌ها در پاسخ به بازرس پرونده گفته است: حوله مرطوب خود را در بالکن آویزان کرده تا خشک شود و هرگز قصد تحریک اذهان را نداشته است.

 

در بیانیه صادره توسط استانداری کایسری نیز در همین ارتباط آمده است: تحقیقات درباره این حادثه آغاز شده و ادامه دارد.


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0