صفحه اصلی | تركيه | جنجال در ترکیه/ ️"فتح‌الله گیولن" نسل کشی ارمنیان را شناسایی و محکوم کرده است

جنجال در ترکیه/ ️"فتح‌الله گیولن" نسل کشی ارمنیان را شناسایی و محکوم کرده است

برحسب
جنجال در ترکیه/  ️"فتح‌الله گیولن" نسل کشی ارمنیان را شناسایی و محکوم کرده است

گیولن: من هرگز از نفرین کردن کسانی که نسل کشی بزرگ ارمنیان در سال 1915 را رقم زدند دست نخواهم کشید.

 هفته گذشته به دنبال افشای یک نامه "فتح‌الله گیولن"، مبلغ دینی و رهبر "جنبش گولنیست" که در آن نسل‌کشی ارمنیان را شناسایی و محکوم کرده بود به مباحث داغی در ترکیه دامن زده شد.

مجله اسلام‌گرای "گرچک حیات" (زندگی واقعی) که از طرفداران اردوغان است، در شماره اخیر خود اقدام به چاپ نامه "فتح‌الله گیولن" کرده، در این نامه که به تاریخ 6 مه 1965 / 16 اردیبهشت 1344 برای رهبر دینی ارامنه استانبول اسال شده، نویسنده نسل کشی ارمنیان را محکوم كرده است.

این ماهنامه ترکیه‌ای در مقاله خود همچنین "اسحاق گاهلیوا"، خاخام یهودیان استانبول، پاتریارک "پارتلیمیوس"، رهبر کلیسای ارتدکس یونانی، شادروان اسقف اعظم "شنورک گالستیان"، رهبر دینی سابق ارامنه استانبول، سازمان‌های سیا و ناتو، صهیونیست‌ها، "هیلاری کلینتون"، "ژان پل دوم"، رهبر کاتولیک‌های جهان و نیز "عصمت اینونو"، "بیولنت اجویت" و "سلیمان دمیرل"، رهبران پیشین ترکیه را به همکاری با گیولن متهم می‌کند.

"فتح‌الله گیولن" در نامه ارسالی مورخ 6 مه 1965 خطاب به اسقف "شنورک گالستیان "، رهبر دینی وقت ارامنه استانبول می‌نویسد: "در دوران کودکی و نیز به واسطه شغل خود با خانواده‌ها و افراد #ارمنی آشنایی داشتم. من هرگز از نفرین کردن کسانی که نسل کشی بزرگ ارمنیان در سال 1915 را رقم زدند دست نخواهم کشید. من می‌دانم که در بین کشته شدگان و به قتل رسیدگان افراد محترم بسیاری بوده‌اند و من با احترام در مقابل یاد آنها سر تعظیم فرود می‌آورم. من با غم و اندوهی بس بزرگ قتل‌عام فرزندان پیامبر اعظم الشان حضرت مسیح توسط افراد نادانی که خود را مسلمان می‌نامند، لعنت می‌کنم".

به نوشته "گرچک حیات"، رهبر دینی ارامنه استانبول در پاسخ ضمن تشکر از گیولن نوشته است: "ما ایمان داریم که روابط برادرانه در این سرزمین مقدس، جایی که واعظین محترم و عادلی مانند شما حضور دارند، همچنان استوار خواهد بود".

 

یادآور می‌گردد، مجله "گرچک حیات" (Gercek Hayat) وابسته به گروه نشریات "ینی شفق" از طرفداران دولت و متعلق به خانواده داماد اردوغان رئیس جمهور ترکیه است.telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0