صفحه اصلی | تركيه | طی 16 ماه چهار کانال تلویزیونی مخالف در ترکیه 1.6 میلیون دلار جریمه شده‌اند

طی 16 ماه چهار کانال تلویزیونی مخالف در ترکیه 1.6 میلیون دلار جریمه شده‌اند

برحسب
طی 16 ماه چهار کانال تلویزیونی مخالف در ترکیه 1.6 میلیون دلار جریمه شده‌اند

از ژانویه 2019 تا 15 مه 2020 / دی 1398 لغایت 26 اردیبهشت 1399، چهار کانال تلویزیونی مخالف در ترکیه توسط شورای عالی رادیو و تلویزیون این کشور جمعاً به مبلغ 11 میلیون لیر (1.6 میلیون دلار) جریمه شدند.

"ایلان تاشچی"، یکی از اعضای شورای عالی رادیو و تلویزیون ترکیه جریمه‌ها اعمال شده را در قالب گزارشی ارائه کرده است. براساس این گزارش، جرایم مذکور عمدتاً برای برنامه‌های سیاسی و خبری اعمال شده‌اند و علاوه بر موارد مالی، "مجازات‌های" دیگری نیز اعمال شده است. به عنوان مثال، برنامه خبری که به میزبانی "فاتح پورتاکال"، مجری معروف کانال تلویزیونی فاکس ترکیه، برگزار می‌شد برای سه بار از پخش محروم شده است. همین مجازات برای 12 برنامه دیگر در کانالهای تلویزیونی مختلف نیز اعمال شده است.

این گزارش در عین حال نشان می‌دهد که کانال‌های تلویزیونی طرفدار دولت با شورای عالی رادیو و تلویزیون ترکیه روابط نسبتاً خوبی دارند و با آنها با اغماض برخورد می‌شود. به عنوان مثال، ATV و Ulke TV که روابط نزدیکی با دولت دارند، در مدت ذکر شده یک اخطار دریافت کرده‌اند. TGRT یک مجازات مالی و کانال‌های TV Net ،Kanal 7  و A Haber به هیچ وجه جریمه نشده‌اند.

این عضو شورای عالی رادیو و تلویزیون ترکیه، ضمن اظهاراتی درباره گزارش خود، گفت: مسئولان از شورا به عنوان یک چماق استفاده می‌کنند.

 

به گفته تاشچی، مسئولان معتقدند با اعمال این مجازات‌ها می توانند کانال‌های تلویزیونی که باعث ناراحتی آنها می‌شوند را به سکوت وادار کنند از این رو با تمام توان از این مکانیسم استفاده می‌کنند.


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0