صفحه اصلی | منطقه | پارلمان سوریه نسل کشی ارمنیان را به رسمیت شناخته و محکوم نمود

پارلمان سوریه نسل کشی ارمنیان را به رسمیت شناخته و محکوم نمود

برحسب
پارلمان سوریه نسل کشی ارمنیان را به رسمیت شناخته و محکوم نمود

پارلمان سوریه ساعتی‌پیش قطعنامه‌ای که نسل‌کشی ارمنیان توسط دولت ترکیه عثمانی در اواخر قرن نوزدهم و آغاز قرن بیستم مورد شناسایی و محکومیت قرار می‌داد را به رای گذارده و تصویب نمود.

روزنامه سوری "الوطن" به نقل از "نورا آریان" رئیس کمیته دوستی پارلمان سوریه و ارمنستان با بیان اینکه این تصمیم تاریخی است، گفت: "مجالس بیش از 30 کشور نسل‌کشی ارمنیان را به رسمیت شناخته و محکوم کرده‌اند".

وی خاطرنشان کرد: "بسیاری از اعضای مجلس موضوع نسل کشی را در صحن مطرح کرده‌اند و در سال 2015 نیز یک جلسه خاص به یکصدمین سالگرد نسل کشی اختصاص یافت".

"رامی صالح" دبیر پارلمان سوریه نیز تأکید كرد كه هر چند پیش از این مجلس سوریه به موضوع نسل کشی ارمنیان اشاره کرده و نسبت به شهدای ارامنه ادای احترام نموده اما با این وجود تصویب چنین قطعنامه‌ای لازم و اجتناب‌ناپذیر بود.

"محمد حاج ابراهیم"، سفیر سوریه در ایروان نیز این مصوبه را مهم و لازم دانسته و با اشاره به این که جلادان ملت ارمنی اینک به دست تروریست‌ها به کشتار مردم سوریه مشغول هستند، اظهار داشت: "شناسایی و محکومیت نسل کشی ارمنیان مهم است چرا که تاکنون در میان کشورهای عربی فقط لبنان این واقعیت را مورد شناسایی و محکومیت قرار داده است".https://t.me/araxnews/13187

 

 

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0