صفحه اصلی | منطقه | واکنش الجزایر به اظهارات جنجالی اردوغان درباره کشتار الجزایری‌ها توسط فرانسه

واکنش الجزایر به اظهارات جنجالی اردوغان درباره کشتار الجزایری‌ها توسط فرانسه

برحسب
واکنش الجزایر به اظهارات جنجالی اردوغان درباره کشتار الجزایری‌ها توسط فرانسه

وزارت خارجه الجزایر ضمن ابراز تعجب از اظهارات "رجب طیب اردوغان"، رئیس جمهور ترکیه درباره موضوعی مرتبط با تاریخ الجزایر تاکید کرد، این اظهارات تاثیری در تلاش‌های الجزایر و فرانسه برای حل مسایل تاریخی‌شان ندارد.

در بیانیه وزارت خارجه الجزایر تاکید شده است: "الجزایر از اظهارات رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه که مسائلی را به رئیس جمهوری الجزایر نسبت داده، غافلگیر شده است".

در ادامه این بیانیه آمده است: "الجزایر معتقد است مسائل پیچیده مربوط به تاریخ ملی که برای مردم این کشور از قداست ویژه‌ای برخوردار هستند، مسائل بسیار حساسی بوده و چنین اظهاراتی نمی‌توانند تاثیری در تلاش‌های الجزایر و فرانسه برای حل این مسایل داشته باشند".

اردوغان روز جمعه تاکید کرده بود: " "عبدالمجید تبون"، همتای الجزایری اسنادی درباره کشتاری که فرانسه در دوره استعمار در این کشور انجام داد را به او ارائه کرده است".

اردوغان در سخنرانی عصر جمعه 11 بهمن ماه /31 ژانویه خود در حضور رهبران حزب عدالت و توسعه در آنکارا گفت: "به "تبون" اطلاع دادم که "امانوئل مکرون"، رئیس جمهوری فرانسه اطلاعاتی درباره این کشتارها ندارد و این اسناد را به او ارائه خواهم کرد، چراکه آنها در گذشته چنین کشتارهایی را در الجزایر انجام داده‌اند".

 

رئیس جمهوری ترکیه افزود: "رئیس جمهوری الجزایر به من گفت فرانسه پنج میلیون الجزایری را به قتل رساند ما باید این اسناد را منتشر کنیم تا مکرون به یاد آورد که کشورش پنج میلیون الجزایری را کشته است".


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0