صفحه اصلی | منطقه | خلیفه حفتر، برای مقابله با ترکیه اعلام آماده باش داد

خلیفه حفتر، برای مقابله با ترکیه اعلام آماده باش داد

برحسب
خلیفه حفتر، برای مقابله با ترکیه اعلام آماده باش داد

فرمانده ارتش ملی لیبی اردوغان را "سلطان عثمانی کم‌عقل" خواند

فرمانده ارتش ملی لیبی از آماده‌باش عمومی در کشور برای مقابله با ترکیه خبر داد.

به گزارش روزنامه القدس العربی، خلیفه حفتر، فرمانده ارتش ملی لیبی در سخنانی خطاب به مردم این کشور گفت: اکنون زمان رویارویی و قبول چالش و صف‌بندی و کنار گذاشتن اختلافات رسیده است. ما جهاد و آماده‌باش و بسیج فراگیر را اعلام کرده و مرد و زن نظامی و غیرنظامی سلاح به دست می‌گیریم.

اظهارات حفتر بعد از آن ایراد شد که پارلمان ترکیه با اعزام نیرو به لیبی برای حمایت از دولت وفاق ملی در این کشور موافقت کرد.

حفتر گفت: بعد از اینکه تروریست‌ها از چهارم آوریل تمام انرژی و امکاناتشان را به کار گرفتند و حملات دردناکی را متحمل شدند دیگر آزادی طرابلس برای کسی جای شک ندارد.

حفتر رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه را "سلطان عثمانی کم‌عقل" خواند و از مردم ترکیه خواست مقابل او و طرح‌های توسعه‌طلبانه‌اش که برای ایجاد فتنه بین مسلمانان و مردم منطقه تلاش می‌کند بایستند.

وی گفت: جنگ سرنوشت‌ساز طرابلس در آستانه پیروزی است و جنگ رویارویی با "استعمارگر بی‌رحم" است. ارتش بر کسانی که شرافت را فروختند و مردانگی را از دست دادند و به کوتاه آمدن از وطن به نفع استعمارگران افتخار کردند پیروز خواهد شد.

حفتر گفت: جنگ امروز تنها برای آزادی طرابلس نیست بلکه جنگ بیرحمانه‌ای برای مقابله با استعمارگر بیرحمی است که لیبی را میراث تاریخی خود و خاک آن را بی صاحب می‌داند.

دشمن امروز نیروهایش را برای حمله به لیبی و اشغال کردن خاکمان و برده گرفتن مردممان گردهم آورد و خیانتکارانی را یافت که توافق‌نامه تسلیم و ننگ و عار را بدون هیچ سند مردمی، قانونی و اخلاقی با آن‌ها امضا کردند.

 

دشمن جنگ را اعلام کرده و تصمیم به حمله به لیبی گرفته است اما ارتش ما در کمین است.

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0