صفحه اصلی | منطقه | متخصصان ارمنی تاکنون 112 هزار متر مربع از خاک سوریه را مین‌زدایی کرده‌اند

متخصصان ارمنی تاکنون 112 هزار متر مربع از خاک سوریه را مین‌زدایی کرده‌اند

برحسب
متخصصان ارمنی تاکنون 112 هزار متر مربع از خاک سوریه را مین‌زدایی کرده‌اند

نیروهای ویژه خنثی‌سازان مین و تله های انفجاری ارمنستان که در قالب گروه اقدامات بشردوستانه از چند ماه پیش عازم سوریه شده، همچنان به عملیات پاکسازی مشغول است. این تیم از اقدامات خود طی مدت حضورش در این کشور گزارشی به مرکز عملیات بمب زدایی سازمان ملل متحد ارائه نموده است.

بر اساس این گزارش تیم ارمنستانی تاکنون موفق به پاکسازی 112 هزاز متر مربع از اراضی سوریه شده که 90 هزار متر مربع از اراضی مذکور دو میدان مین بوده که نقشه آنها پس از پاکسازی رسماً به مسئولین استانداری شهر حلب سوریه نتحویل داده شده است و در حال حاضر تیم خنثی‌سازی در میدان مین سوم مشغول به کار است.

جدای از این پزشکان ارمنی در 5 بیمارستان منطقه به ارائه خدمات پزشکی به نیازمندان مشغول هستند.

متخصصان ارمنی همچنین در نظر دارند کلاس‌هایی برای آشنایی با چگونگی برخورد با اشیاء منفجره و نیز کمک‌های اولیه پزشکی دایر نموده و سمینارهایی جهت بالا بردن سطح آگاهی ساکنین حلب تشکیل دهند.

یادآور می‌گردد، دو کشور ارمنستان و سوریه از دیر باز روابط دوستانه‌ای دارند و در تاریخ هشتم ماه فوریه /19 بهمن 97) وزارت دفاع ارمنستان یک گروه 83 نفره را برای فعالیات های بشر دوستانه و کمک‌ به مردم جنگ زده به این کشور اعزام کرده بود.

لازم به ذکر است که چندی پیش یکی از اعضای  این تیم خنثی کننده، در حین عملیات پاکسازی از ناحیه کف پای راست شدیداً زخمی گردید.

سوریه جمعیت قابل توجهی ارمنی دارد و از زمان جنگ داخلی در این کشور ارمنستان پذیرای بیش از ۲۰ هزار شهروند سوری بوده است. حدود ۱۱۰ هزار ارمنی که اکثر آنان نوادگان نسل کشی ارمنیان می باشند، پیش از آغاز جنگ سوریه در شهر حلب می‌زیستند.


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0