صفحه اصلی | منطقه | دیدار وزرای خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان

دیدار وزرای خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان

برحسب
دیدار وزرای خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان

در این ملاقات مناتساکانیان مجدداً بر رویکردهای اصولی ایروان تاکید ورزید

 

عصر روز گذشته، 23 سپتامبر/ اول مهر ماه، "ظهراب مناتساکانیان" و "المار ممدیاروف"، وزرای امور خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان در نیویورک با حضور "ایگور پوپوف" (روسیه)، "استفان ویسکونتی" (فرانسه) و "ایگور شوفر" (آمریکا)، روسای مشترک گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا و همچنین "آنجئی کاسپرچیک"، نماینده شخصی رئیس این سازمان، دیدار کردند.

طی این دیدار حاضرین به بررسی مسائل مربوط به حل‌وفصل مسالمت‌آمیز مناقشه قره‌باغ ( آرتساخ) پرداخته و وضعیت کنونی را مورد ارزیابی قرار دادند.

در طول بررسی مسائل طرف ارمنی حفظ و تحکیم آتش‌بس با توسل به مکانیسم‌های لازم را مهم شمرده و تاکید کرده است: ایجاد جو اعتماد با تکیه بر توافهمات پیشین از ضروریات این مهم است که باید دائماً در راه دسترسی بدان کوشید.

طرف  ارمنی همچنین بر لزوم آزادی فوری شهروندان عادی ارمنستانی که در جمهوری آذربایجان زندانی هستند تاکید ورزیده است.

"ظهراب مناتساکانیان"، وزیر امور خارجه  ارمنستان در این ملاقات مجدداً بر رویکردهای اصولی ایروان تاکید ورزیده، افزود: پذیرش مسئولیت‌های یکسان از سوی طرفین مذاکره در محدوده سامان‌بخشی به مناقشه قره‌باغ از اهمیت بالایی برخوردار است.

در پایان طرفین در مورد روند مذاکرات، سفر روسای مشترک گروه مینسک به منطقه در آینده نزدیک و همچنین دیدار دوره‌ای آتی وزرای خارجه ارمنستان و جمهوری  آذربایجان به گفت‌وگو پرداختند.


telegram.me/araxnews


  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0