صفحه اصلی | منطقه | جمهوری آذربایجان به پایگاهی مطمئن برای اسرائیل بدل شده است

جمهوری آذربایجان به پایگاهی مطمئن برای اسرائیل بدل شده است

برحسب
جمهوری آذربایجان به پایگاهی مطمئن برای اسرائیل بدل شده است

سردمداران باکو با دستور تل‌آویو در ضربه زدن به کشورهای همسایه با ترکیه همراهی و گاهاً رقابت می‌کنند

چند روز پیش "ابومهدی المهندس"، جانشین فرمانده بسیج مردمی عراق در گفت‌وگو با شبکه "المیادین" لبنان، صراحتاً تاکید کرد: چهار فروند پهپاد اسرائیلی از جمهوری آذربایجان و زیر پوشش نیرو‌های آمریکایی به عراق منتقل شدند تا به پایگاه‌های بسیج مردمی حمله کنند.

وی افزود: آمریکا برای ضربه زدن به ایران و عراق پایگاه‌هایی در خاک جمهوری آذربایجان ایجاد و پهپادهای اسرائیلی را در آنجا مستقر کرده است.

نشر سخنان این مبارز عراقی موجب شد که وزارت خارجه جمهوری آذربایجان سریعاً به تکذیب این موضوع بپرداخته، اعلام کند که: "متاسفانه اخیراً در برخی شبکه‌های تلویزیونی خارجی اخبار بی‌اساسی در مورد استقرار پهپادهای اسرائیلی در جمهوری آذربایجان برای ضربه زدن به ایران و عراق پخش شده که ما قاطعانه آن را تکذیب می‌کنیم".

اما عدم اعتماد به سردمداران باکو در میان کشورهای منطقه و اعتراضات احتمالی باعث شده که تنها در طول یک هقته برای دومین بار "لیلا عبدالله‌وا"، رئیس دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان به تکذیب این موضوع بپردازد.

 

البته به نظر می‌آید این نوع تکذیب‌های جمهوری آذربایجان بخشی از پروتکل رفتاری حکومت‌هایی از این دست است، چرا که هنوز مردم ایران تجاوز پهپادهای جاسوسی اسرائیل به ایران از طریق خاک آذربایجان را از خاطر نبرده‌اند و دولت باکو باید پاسخ دشمنی‌ها و توطئه‌های خود به ملت‌های ایران، عراق، ارمنستان و به ویژه جمهوری آرتساخ (قره_باغ) را بدهد.


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0