صفحه اصلی | منطقه | رهبران باکو و ایروان کاهش تنش در قره‌باغ را تایید کردند

رهبران باکو و ایروان کاهش تنش در قره‌باغ را تایید کردند

برحسب
رهبران باکو و ایروان کاهش تنش در قره‌باغ را تایید کردند

 

روسای گروه میانجی مینسک: سران جمهوری آذربایجان و ارمنستان، کاهش تنش در خط مقدم جبهه قره باغ را تایید کردند

گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا ویژه حل مناقشه قره باغ، (آرتساخ) روز یکشنبه در سایت رسمی این سازمان نتایج سفر اخیر به منطقه قفقاز جنوبی را در قالب بیانیه رسمی منتشر کردند.

در این بیانیه آماده است: ایگور پاپوف، استفانون ویسکونتی، اندریو شافر به ترتیب روسای روسی، فرانسوی و آمریکایی گروه میانجی مینسک به همراه "آنجی کاسپرشیک" نماینده ویژه رییس فعلی سازمان امنیت و همکاری اروپا، روزهای 29 اکتبر الی 2 نوامبر (7 الی 11 آبان ماه) برای بررسی راهکارهای حل مناقشه قره باغ از منطقه قفقاز جنوبی دیدار کردند .

روسای گروه مینسک در این سفر روز 29 اکتبر در ایروان با نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان، 1 نوامبر در باکو با الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان، و نیز وزرای امور خارجه و دفاع دو کشور و با نمایندگان صلیب سرخ و هلال احمر ، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد وضعیت جاری در منطقه مورد مناقشه نیز دیدار و گفت و گو کردند.

روسای مینسک در تاریخ 31-30 اکتبر با رهبران قره‌باغ نیز ملاقات و از خط مقدم جبهه در منطقه "اقدام" و "کلبجر" بازدید کردند.

روسای گروه مینسک، هدف عمده سفر به منطقه را بررسی نتایج مذاکرات رئیس جمهوری آذربایجان و نخست وزیر  ارمنستان در حاشیه اجلاس اخیر سران کشورهای همسود در شهر دوشنبه تاجیکستان و گام های بعدی که قرار است در راستای حل این مناقشه برداشته شود، اعلام کردند. 

روسای گروه میانجی مینسک در بیانیه رسمی همچنین اعلام کردند: سران جمهوری آذربایجان و ارمنستان، کاهش تنش در خط مقدم جبهه قره باغ را تایید کردند.

بر اساس اعلام گروه میانجی مینسک، قرار است وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان تا پایان سال جاری میلادی برای بررسی راهکارهای حل مناقشه قره باغ دیدار کنند .

همچنین روسای گروه میانجی مینسک در باره نتایج سفر اخیر به منطقه قفقاز جنوبی گزارشی به شورای دایمی سازمان امنیت و همکاری اروپا در وین ارایه خواهند کرد.

شایان ذکر است که گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا ویژه حل مناقشه قره باغ در سال 1992 میلادی تاسیس شده و روسیه، آمریکا و فرانسه در سال 1997 میلادی ریاست مشترک در این گروه میانجی بر عهده گرفتند.


telegram.me/araxnews

 

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0