صفحه اصلی | منطقه | پیشنهاد امارات برای انتقال پایگاه آمریکایی "اینجرلیک" از ترکیه به ابوظبی

پیشنهاد امارات برای انتقال پایگاه آمریکایی "اینجرلیک" از ترکیه به ابوظبی

برحسب
پیشنهاد امارات برای انتقال پایگاه آمریکایی "اینجرلیک" از ترکیه به ابوظبی

به گزارش پایگاه خبری "الخلیج الجدید"، برخی منابع آگاه از رایزنی "محمد بن زاید آل نهیان" ولیعهد و جانشین فرمانده کل قوای ابوظبی با وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) برای انتقال پایگاه هوایی "اینجرلیک" آمریکا از #ترکیه به امارات متحده عربی خبر دادند.

این منابع آگاه هدف بن زاید از این رایزنی و تلاش برای انتقال پایگاه هوایی آمریکا به ابوظبی را تقویت روابط امارات با آمریکا عنوان کرده‌اند.

از سوی دیگر رسانه‌های ترکیه این اقدام امارات را پیامد مواضع متضاد و تحرکات خصمانه اخیر بین ترکیه و ابوظبی در لیبی و شرق دریای مدیترانه دانسته‌اند.

این در حالی است که "ران جانسون" سناتور جمهوریخواه آمریکا پیشتر تاکید کرد که واشنگتن به سبب سیاست‌های "نگران کننده" ترکیه، احتمال انتقال نیروهایش را از پایگاه هوایی "اینجرلیک" ترکیه به یک جزیره یونانی را بررسی می‌کند.

پیشتر "رجب طیب اردوغان"، رئیس جمهور ترکیه تهدید کرده بود دو پایگاه "اینجرلیک" و "کوراجیک" را که نیرو‌های آمریکایی در آن حضور دارند در پاسخ به تحریم‌های آمریکا خواهد بست.

 

یادآور می‌گردد؛ نیروی هوایی آمریکا از پایگاه "اینجرلیک" در استان آدانا در جنوب ترکیه استفاده می‌کند؛ همچنانکه ایستگاه راداری که در منطقه "کوراجیک" واقع در "ملطیه" ترکیه مستقر است و بخشی از سامانه پدافند موشکی ناتو محسوب می‌شود را در اختیار دارد.


telegram.me/araxnews     

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0