صفحه اصلی | منطقه | پیشنهاد جدید روسای مشترک گروه مینسک: ️وزرای امور خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان با هم دیدار کنند

پیشنهاد جدید روسای مشترک گروه مینسک: ️وزرای امور خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان با هم دیدار کنند

برحسب
پیشنهاد جدید روسای مشترک گروه مینسک: ️وزرای امور خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان با هم دیدار کنند

"ایگور پوپوف" (روسیه)، "استفان ویسکونتی" (فرانسه) و "اندرو شوفر" ( آمریكا)،  روسای مشترک گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا که در راه حل‌وفصل مناقشه قره باغ (آرتساخ) تلاش می‌کند، دیروز 14 سپتامبر /24 شهریور ماه، رایزنی‌های متمرکزی در  پاریس انجام دادند.

در اطلاعیه‌ای که  گروه مینسک در این باره منتشر کرده ضمن اعلام این خبر، آمده است: در این نشست " آندرئی کاسپرسکی "، نماینده شخصی رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا نیز حضور داشت.

بر اساس اطلاعیه صادره روسای مشترک در این نشست وضعیت منطقه به ویژه پس از وقایع و درگیری‌های شدید مرزی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان در اواسط ژوئیه سال جاری را مورد بررسی قرار دادند.

روسای مشترک اظهارات، اطلاعیه‌ها و نگرانی‌های اعلام شده طرفین در گفت‌وگوهای خاص و علنی را به دقت بررسی و ارزیابی کردند. روسای مشترک همچنین در مورد اوضاع امنیتی منطقه از نماینده شخصی رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا کسب اطلاع نموده و از آمادگی این سازمان برای از سرگیری روند نظارت استقبال کردند.

 

از سویی روسای مشترک ضمن گفت‌وگوی تلفنی با "ظهراب مناتساکانیان" و "جیحونبایراموف"، وزرای امور خارجه ارمنستان و  جمهوری آذربایجان از ایشان دعوت کردند تا طی هفته‌های آتی شخصاً با روسای مشترک دیدار داشته و با هدف آغاز مذاکرات جدی و بدون پیش‌شرط، به تشریح مواضع خود بپردازند.


telegram.me/araxnews      

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0