صفحه اصلی | منطقه | عملیات جست‌وجو و نجات مفقودان انفجار بندر بیروت پایان یافت

عملیات جست‌وجو و نجات مفقودان انفجار بندر بیروت پایان یافت

برحسب
عملیات جست‌وجو و نجات مفقودان انفجار بندر بیروت پایان یافت

تلاش امدادگران شیلیایی برای یافتن افراد زنده در زیر آوار بر جای مانده از انفجار مهیب بندر بیروت پایان یافت. امدادگران یک ماه پس از انفجار اعلام کردند که امیدی به پیدا کردن افراد زنده در زیر آوار ندارند.

بیش از یک ماه از انفجار مهیب بندر بیروت می‌گذرد. به‌رغم آن، تلاش‌ها برای جست‌وجوی افراد زنده در زیر آوارهای بر جای مانده از این انفجار تا روز شنبه پنجم سپتامبر / 15 شهریور ماه، ادامه داشت.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده و اطلاعاتی که از سوی وزارت بهداشت لبنان رسانه‌ای شده است، هنوز هفت نفر از مردم این  شهر مفقودالاثر هستند.

تیم امدادگر پس از سه روز جستجو در زیر آوار ساختمان یاد شده به کار خود پایان داد. فرانسیسکو لرماندا، سرپرست گروه امدادگر شیلیایی روز شنبه پنجم سپتامبر خطاب به خبرنگاران گفته بود که از "منظر فنی"، دیگر امیدی به یافتن فرد زنده‌ای زیر آوار بر جای مانده از آن انفجار مهیب وجود ندارد.

به این ترتیب، تلاش‌گروه‌های بین‌المللی و از جمله گروه شیلیایی "توپوس" برای نجات جان مفقودان در زیر آوارهای این انفجار مهیب به پایان رسیده است.

ابو موسی، رئیس اداره حقاظت از شهروندان لبنان در پاسخ به خبرنگاران گفت: "چیزی بیش از آن که گفته شده، نمی‌توان گفت، در آنجا دیگر نه فرد زنده و نه جسدی باقی مانه است".

 

یادآور می‌گردد، پس از انفجار مهیب روز چهارم اوت در بندر بیروت، تا به امروز از سرنوشت 7 نفر هیچ اطلاعی در دست نیست، حدود  ۱۹۰ نفر کشته، ۶۵۰۰ نفر مجروح و صدها هزار نفر بی خانمان شده‌اند.


telegram.me/araxnews      

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0