صفحه اصلی | منطقه | جمهوری آذربایجان در اسرائیل تظاهرات گسترده ضدارمنی برگزار می‌کند

جمهوری آذربایجان در اسرائیل تظاهرات گسترده ضدارمنی برگزار می‌کند

برحسب
جمهوری آذربایجان در اسرائیل تظاهرات گسترده ضدارمنی برگزار می‌کند

️اسرائیل پس از حمایت‌های تسلیحاتی، به حمایت سیاسی از باکو روی آورده است

 پایگاه خبری "آپا.آذ" (Apa.az) رسماً تأیید کرد که در روز یکشنبه 9 اوت/19 مرداد ماه در تل آویو-یافا در حمایت از دولت و سربازان آذربایجان تظاهرات گسترده‌ای برگزار خواهد شد.

به گزارش این منبع باکویی به نقل از کمیته امور دیاسپورای جمهوری آذربایجان، این تظاهرات به ابتکار "شیرین نخامیا میخائیل"، رئیس "انجمن آذربایجانی‌های اسرائیل" مقابل انجمن و کلیسای ارامنه برگزار می‌شود.

"آریه گوت"، رئیس مرکز چندفرهنگی‌ بین‌المللی باکو در اسرائیل و مفسر سیاسی روزنامه "جروزالم پست" نیز گفت: دیاسپورای آذربایجانی برای اولین بار در حال آماده شدن برای برگزاری یک راهپیمایی بزرگ همبستگی در اسرائیل است. در این تظاهرات که با مجوز قانونی برگزار می‌شود پرچم‌های جمهوری آذربایجان و اسرائیل برافراشته خواهد شد، شعارهایی با مضمون "قره باغ آذربایجان است"، "قره باغ از آن ماست و خواهد بود" سرداده می‌شود و نظم عمومی نیز توسط پلیس اسرائیل کنترل خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری این تظاهرات نشان دهنده سطح بالای روابط آذربایجان و اسرائیل است. "حتی اگر ارمنستان و دول حامی آن مخالف این امر‌ باشند، در هر حال، این رویداد تاریخی واقع خواهد شد.

وی تاکید کرد: "ما به لحاظ بسیج جامعه آذربایجانی در اسرائیل در ایامی تاریخی به سر می بریم".

 

آریه گوت همچنین از یهودیانی که تابعیت آذربایجانی داشته و در اسرائیل زندگی می‌کنند خواست تا در این تظاهرات فعالانه حضور داشته باشند.


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0