صفحه اصلی | منطقه | رهبر چچن باکو و ایروان را به صلح فراخواند

رهبر چچن باکو و ایروان را به صلح فراخواند

برحسب
رهبر چچن باکو و ایروان را به صلح فراخواند

️قدیروف: من آماده‌ام برای رسیدن به صلح در برابر هرکسی زانو زده و خواهش کنم

"رمضان قدیروف"، رهبر چچن ضمن صدور بیانیه‌ای در ارتباط با درگیری‌های مرزی اخیر بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان، خاطرنشان کرد: مردم چچن بیش از هر کس قیمت صلح را می‌دانند، آنها همچنین اندوهی که جنگ به بار می‌آورد را خوب می‌شناسند.

وی در بیانیه خود افزوده است: "ما از تجربه خودمان می‌دانیم که بهتر است از جنگ جلوگیری کرده و به همه راه‌هایی که می‌توان از طریق آن‌ها به حل‌وفصل مسالمت‌آمیز مسائل رسید توسل جست. امروز ما شاهد یک وضعیت پرتنش در مرز مشترک دو کشور برادر ارمنستان و آذربایجان هستیم.

قدیروف گفت: "وقایع غم‌انگیزی در جریان است، وقایعی که نه تنها روسیه را نگران می‌کند، بلکه برای کل قفقاز و کشورهای مشترک‌المنافع دردناک است".

رهبر چچن از رهبران ارمنستان، جمهوری آذربایجان و نیز همه کشورهای ذی‌نفع خواست تا ضمن مذاکره و گفت‌وگو با یکدیگر، تمام سعی خود را برای پایان دادن به این درگیری‌ها به کار گیرند.

وی می‌افزاید: "باید به هر وسیله‌ای توسل جست تا طرفین به صلح برسند. در غیر این صورت، اگر خدای ناکرده، این رویارویی به یک جنگ تمام عیار تبدیل شود، نتیجه آن نه تنها برای قفقاز بلکه برای همه بسیار غم‌انگیز خواهد بود. ما حوادث قره اغ ( آرتساخ ) را به خاطر داریم، که در جریان آن هزاران نفر قربانی شدند. امروز نیز جان باختگانی داریم و اوضاع همچنان بحرانی است".

 قدیروف تاکید می‌نماید: شرکت‌کنندگان در درگیری مرزی بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان باید بدانند که اگر تدابیر تعیین کننده‌ای اتخاذ نشود، اوضاع می‌تواند بدتر شده و به جنگ بزرگی تبدیل شود.

"توطئه‌های جدید آغاز خواهد شد و سیل جان‌باختگان، زخمی‌ها، پناهندگان و ایتام به سوی عمق دو کشور به حرکت در خواهد آمد. اما این جنگ برنده‌ای نخواهد داشت".

 

وی در پایان متذکر شد: "من آماده‌ام تا برای دست‌یابی به صلح در برابر هر کسی زانو زده و خواهش کنم. آری، من آماده‌ام برای رسیدن به عدالت و صلح سلاح به دست بگیرم، اما عاقلانه‌تر خواهد بود که دور میز مذاکره بنشینیم و جلوی فاجعه‌ای گسترده را بگیریم".


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0