صفحه اصلی | منطقه | ارتش اشغالگر اردوغان بار دیگر به عراق لشکرکشی کرد

ارتش اشغالگر اردوغان بار دیگر به عراق لشکرکشی کرد

برحسب
ارتش اشغالگر اردوغان بار دیگر به عراق لشکرکشی کرد

️نیروهای ویژه ترکیه با پشتیبانی هوایی وارد شمال عراق شدند

به گزارش "بی‌بی‌سی"، ترکیه با اعزام نیروهای ویژه زمینی به شمال عراق، حمله به این منطقه را آغاز کرده است.

ترکیه مدعی است نیروهایش برای مقابله با رزمندگان حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) که ترکیه آنها را "تروریست" می‌خواند، به عراق اعزام شده‌اند.

وزیر دفاع ترکیه ضمن تایید ورود کماندوهای کشورش به خاک عراق گفته این نیروها با پشتیبانی هوایی و در پی حملات موشکی به ۱۵۰ هدف وارد خاک عراق شدند.

ارتش اشغالگر ترکیه به بهانه مقابله با نیروهای حزب کارگران کردستان به طور مداوم مناطق کردنشین شمال عراق را از طریق حملات هوایی و زمینی هدف قرار داده و در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۸ هم عملیات گسترده‌ای انجام داده است.

حمله هوایی صبح دیروز به منطقه "هفتنین" دومین حمله‌ای بود که ترکیه در روزهای اخیر علیه مناطق کردنشین شمال عراق انجام می‌داد.

وزارت دفاع ترکیه ضمن بیانیه‌ای مدعی شده است: "برای خنثی کردن تهدیدات پ‌ک‌ک و دیگر عناصر تروریستی علیه مردم و مرزهایمان، نیروی هوایی، تجهیزات پشتیبانی و هلی‌کوپتر با حمایت هواپیماهای بدون سرنشین و با سرنشین در منطقه مستقر شده‌اند".

حملات اخیر در حالی صورت گرفته که آنکارا مدعی شده حمله شبه‌نظامیان به پایگاه‌های نظامی ترکیه افزایش یافته است.

ترکیه پیشتر درباره حملات زمینی احتمالی به پایگاه‌های نیروهای حزب کارگران کردستان در مناطق کوهستانی قندیل هشدار داده بود.

دیروز وزارت خارجه عراق با احضار فاتح یلدز، سفیر ترکیه در بغداد، به حملات هوایی جنگنده‌های این کشور به چند منطقه در کردستان اعتراض کرده و آن را "نقض آشکار قوانین بین‌المللی" دانست.

 

یادآور می‌گردد؛ هفته گذشته "سلیمان سویلو"، وزیر کشور ترکبه با ادعای این که نیروهای پ‌ک‌ک در حوالی شهر ماکو در ایران مستقر شده‌اند و به طور تلویحی تهدید کرد که اگر "ترکیه وارد ماکو شود هیچ تروریستی در آنجا زنده نخواهد ماند".


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0