صفحه اصلی | ایرانیان ارمنی | "به آینه نگاه کن" به چاپ دوم رسید

"به آینه نگاه کن" به چاپ دوم رسید

برحسب
"به آینه نگاه کن" به چاپ دوم رسید

رمان و نمایشنامه "به ٱینه نگاه نکن" اثر "پرج زیتونتسیان" که توسط مترجم پرکار کشورمان "آندرانیک خچومیان" در سال 1394 به فارسی ترجمه و چاپ شده بود هفته گذشته به چاپ دوم رسید.

در این رمان قهرمان داستان که با استفاده از شرایط اقتصادی جامعه از امتیازات خاصی برخوردار شده اینک در پی جست‌وجوی هویت خویش است.

وی روزی در آینه به جای چهره خود تصویر دیگری می‌بیند و تلاش‌های مکرر و نافرجامش برای یافتن هویت واقعی‌اش به بحران عجیبی در شهر بدل می‌شود.

در بخشی از این رمان می‌خوانیم: "ویگن آستوازدریان که چهل سالگی او بر کسی پوشیده نیست، یک صبح زیبا... اوه، نه، زیبا کدام است، یک صبح خیلی خیلی زشت از خواب بیدار شد و به حمام رفت تا صورتش را اصلاح کند اما در آینه خودش را که ندید هیچ، مردی ناشناس را دید. ویگن تصور کرد این پدیده غیرعادی به خاطر نیمه‌خواب نیمه بیدار بود خودش و احتمالاً چند لیوان کنیاکی است که شب قبل خورده بود و مدت زیادی منتظر ماند تا مرد غریبه برود و جایش را به تصویر واقعی خودش در آینه بدهد".

"پرچ زیتونتسیان" در سال 1938 در مصر متولد شد و پس از جنگ جهانی دوم همراه خانواده‌اش به  ارمنستان رفت. نوشتن را از سال 1953 شروع کرد. او تاکنون چندین رمان، نمایش‌نامه و فیلم‌نامه نوشته است. آثارش از جمله رمان «به آینه نگاه نکن» در روسیه، چک، بلغارستان و مجارستان ترجمه و منتشر شده است.

رمان «به آینه نگاه نکن» با ترجمه آندرانیک خچومیان در بهار سال 1394 از سوی نشر افق منتشر شده و اینک در پاییز 1398 به چاپ دوم رسیده است.

 

آندرانیک خچومیان، نمایشنامه‌نویس، کارگردان، بازیگر و از مترجمین پرکار کشورمان است وی تاکنون 36 کتاب به فارسی برگردانده و برخی از کارهایش نیز به چاپ دوم رسیده اند.


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0