صفحه اصلی | ایرانیان ارمنی | علت گرمی رابطه رهبر "انجمن کل خیریه ارامنه" با کلیسای حوزه سیلیسی چیست؟

علت گرمی رابطه رهبر "انجمن کل خیریه ارامنه" با کلیسای حوزه سیلیسی چیست؟

برحسب
علت گرمی رابطه رهبر "انجمن کل خیریه ارامنه" با کلیسای حوزه سیلیسی چیست؟

ظرف 3 ماه اخیر "برج ستراکیان" نفر اول این انجمن 2 بار راهی بیروت شده و با مسئولان کلیسای حوزه سیلیسی و حزبی ملاقات های جداگانه انجام داده است.

اخبار گویای آنند که انجمن خیریه در پی خروج سرمایه‌های خود از کشورهای خاورمیانه و ایران است و حزب داشناک نیز زیر لوای کلیسا و به عنوان شریک وارد این سیاست تاراج پنهانی شده است.

این انجمن که مرکز آن در آمریکا قرار دارد، چند سال پیش با تعطیل نمودن مجموعه آموزشی "ملکونیان" یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین مراکز آموزشی ارامنه خارج از ارمنستان واقع در شهر نیکوزیای قبرس، قصد فروش مستغلات این مرکز را داشت که دولت قبرس ضمن دخالت در موضوع با طرح ارزش معنوی و تاریخی این مرکز، از فروش بخش اصلی آن جلوگیری به عمل آورد. قیمت مستغلات این مجموعه آموزشی بالغ بر دهها میلیون دلار برآورد شده است.

این انجمن مدتهاست به صورت پنهانی رایزنی های را با مقامات کلیسای حوزه آنتیلیاس برای مبادله و  دادوستدی سیاسی و مالی برای انتقال دو مرکز آموزشی ارامنه ایران (دبستان گلبنگیان و دبیرستان ماری مانوکیان) به شورای خلیفه‌گری آغاز نموده است.

از قرار معلوم وظیفه هماهنگی این دادوستد سیاسی – مالی بر عهده "وازگن یاکوبیان" مسئول خاور میانه "انجمن کل خیریه" گذاشته شده است. شواهد حکایت از آن دارد که یاکوبیان در سالیان اخیر چندین بار به ایران آمده و برای فراهم نمودن شرایط انجام این زدوبند، به صورت "محترمانه" مسئول پیشین این انجمن را که دهها سال سابقه عضویت و خدمت به این انجمن ونهادهای آموزشی را داشته برکنار و  چند جوان بی خبر و بی تجربه را جایگزین وی کرده است.

اخبار موثق همچنین حکایت از آن دارد که، "وازگن یاکوبیان" که نفر دوم انجمن کل خیریه ارامنه و از نزدیکان "برج سارکیسیان" نیز می باشد، برای تحقق این دادوستد و تسهیل  تاراج دارائی‌های جامعه ارامنه #ایران تمامی اسناد مالکیت این دو مرکز آموزشی را نیز با خود به خارج از ایران انتقال داده است.

اگر بسته شدن مجموعه آموزشی "ملکونیان" در قبرس باعث وارد آمدن لطمه شدید به سطح آموزشی و انسجام جوامع ارامنه در خاورمیانه گردید، واگذاری و فروش دو مرکز آموزشی مهم ارامنه تهران تنها و تنها می‌تواند باعث تشدید خودسری‌های افسارگسیخته حزب داشناک در ایران شود.


telegram.me/araxnews

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0