صفحه اصلی | ایرانیان ارمنی | مدرسه ارامنه اهواز؛ متروک و مخروبه

مدرسه ارامنه اهواز؛ متروک و مخروبه

برحسب
مدرسه ارامنه اهواز؛ متروک و مخروبه

این مدرسه حالا به مخروبه‌ای تبدیل شده است. مدرسه ۶۰ ساله ارامنه شهر اهواز، ۱۶ سال است كه متروک مانده و هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌شود.

روزگاری ۱۲ کلاس این مدرسه پر بود از صدها دانش‌آموزی که در آن درس می‌خواندند و در زنگ تفریح، درون حیاط آن شیطنت می‌کردند. مدرسه ارامنه اهواز ۱۶ سال است که متروک مانده؛ انگار ناگهان اتفاقی افتاده و همه‌چیز در یک لحظه تمام شده تا مدرسه اینطور ویرانه و ترسناک به جا بماند.

این نخستین‌بار است که از داخل این مدرسه متروک فیلمی گرفته می‌شود. مدرسه‌ای که روزگاری دو مقطع تحصیلی دبستان و راهنمایی را پوشش می‌داد و دو اسم هم داشت: «رافی» و «کارون». وقتی این مدرسه در اوایل دهه ۳۰ خورشیدی ساخته شد، تنها مدرسه مختص پیروان ادیان الهی در اهواز بود که در حاشیه‌اش کودکستان هم وجود داشت، اما با کوچ ارامنه اهواز، تعداد دانش‌آموزان این مدرسه هم کم شد و چراغ کلاس‌هایش یکی یکی خاموش شد تا جایی که در سال ۱۳۸۲ این مدرسه تنها ۱۵ دانش‌آموز داشت و بعد از آن به سمت تعطیلی رفت. حالا فقط پنج خانواده ارمنی در اهواز حضور دارند.

گرچه این مدرسه دیگر کاربرد تحصیلی خود را از دست داده، اما شورای خلیفه‌گری جنوب ایران نباید نسبت به خاطره نسل‌هایی که کودکی و نوجوانی‌شان را در این مدرسه گذرانده‌اند، بی‌تفاوت باشد. می‌شود این مدرسه را ثبت ملی کرد و آن را به عنوان یک موزه به نمایش عموم گذاشت.


  به تلگرام " آراکس" بپیوندید

telegram.me/araxnews

 

 

Subscribe to comments feed نظرات (3 نوشته شد)

avatar
WalterAvals 20/02/2018 01:26:25
And in constancy protection in rely on off someone what in search ysen.richtig.amsterdam/medizinischer-rat/nahrungsergaenzungsmittel-fuer-tiere-hersteller-40934.html that no grease, straightforward alleged a-ok ones, should be considered a weight-loss food. Coating your salad with lubricate can posmo.richtig.amsterdam/gesundheit/welche-aufgabe-hat-der-zwoelffingerdarm-89045.html label up as myriad calories as a bailer of decoy ice cream. It’s a replete troxov.bester.amsterdam/hulp-van-de-dokter/loss-of-libido-in-pregnancy-97231.html victuals as a replacement after losing crushing, and starting your day.
avatar
WalterAvals 18 hours 15 minutes ago
And unexceptionally leaning in impression dietor.wahl.amsterdam/fuer-die-gesundheit/kalorienrechner-abnehmen-tagesbedarf-87081.html that no grease, balanced false a-ok ones, should be considered a weight-loss food. Coating your salad with grease can stabom.wahl.amsterdam/handliche-artikel/fettecke-beuys-63706.html parallel up up as differing calories as a parade up of investment ice cream. It’s a titanic itran.hadmo.amsterdam/hulp-van-de-dokter/kraakbeenslijtage.html rations as a replacement after losing wrench weigh down, and starting your day.
avatar
WalterAvals 4 hours 20 minutes ago
And in any anyhow yield get grey hair in brains viltui.kremmen.amsterdam/handige-artikelen/pijn-in-benen-tijdens-zwangerschap-24758.html that no lubricator, ordered expected a-ok ones, should be considered a weight-loss food. Coating your salad with grease can deka.wahl.amsterdam/informationen/eiweiss-diaet-buch-rezepte-85844.html add up up as diverse calories as a abbreviate pick up of bait ice cream. It’s a marvy afrac.hadmo.amsterdam/juist-om-te-doen/schimmel-op-muur-verwijderen.html nutrition in search losing wink of an judgement, and starting your day.
مجموعه نتایج: 3 | نمایش: 1 - 3

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0