صفحه اصلی | ایرانیان ارمنی | دعوت به هشیاری از سوی ما و واکنش بی‌شرمانه حزب داشناک

دعوت به هشیاری از سوی ما و واکنش بی‌شرمانه حزب داشناک

برحسب
دعوت به هشیاری از سوی ما و واکنش بی‌شرمانه حزب داشناک

بیش از دو هفته از حمله بزدلانه شامگاه 31 شهریور ماه توسط یک گروه  توطئه‌گر مسلح به سلاح سرد به "واروژ میناسیان"، رییس شورای خلیفه‌گری ارامنه اصفهان، که باعث جراحت سنگین و انتقال وی به بیمارستان شد می‌گذرد.

 

گروه سه نفره مهاجمین‌ مسلح که چهره‌های خود را پوشانده بودند پس از به انجام رساندن عمل پست خود موفق به فرار شدند.

در حالی که از همان روز اول این حرکت مجرمانه خبر آن نه تنها در اصفهان، بلکه در کل جامعه ارمنی ایران پیچیده بود، نهادهای ارمنیان اصفهان و همچنین ارگان حزب داشناک به مدت دو روز سکوت اختیار کردند، گویی هیچ اتفاقی نیافتاده است.

در روز سوم، مصادف با دوم مهر ماه رسانه‌های ارمنستان به صورت گسترده خبر حمله به رییس شورای خلیفه‌گری ارامنه اصفهان را پوشش دادند، پایگاه‌ها و صفحات خبری هفته‌نامه "آراکس" نیز ضمن پرداختن به این موضوع، فرضیه‌هایی به شرح زیر مطرح نمودند.

- پوشیده بودن چهره‌های توطئه‌گران، آن هم در پایان شب، نشان دهنده این واقعیت است که احتمالاً مهاجمین آشنا بوده‌اند.

- مهاجمین سارق نبوده‌ و از محل جنایت چیزی به سرقت نبرده‌اند و با اینکه "اسقف کچجیان"، خلیفه ارامنه اصفهان و دو تن دیگر نیز همراه آقای میناسیان بوده‌اند، مشخصاً رییس شورای خلیفه‌گری را هدف حمله خود قرار داده‌اند.

- توطئه‌گران به طور کامل و دقیق از مراجعت واروژ میناسیان از ارمنستان به ایران و سپس حرکت از فرودگاه امام خمینی تهران به اصفهان و آدرس منزل وی مطلع بوده‌اند.

نکات قید شده در بالا هر چند ساده بوده و به طور طبیعی می‌تواند در هر فکر سالمی زاییده شده و اساس تحلیل آن قرار گیرد، اما انتشار گسترده این خبر در رسانه‌های ارمنستان و دیاسپورا به مذاق داشناک‌ها خوش نیامد، چرا که در آن صورت انگشت اتهام در وهله اول به سوی حزب داشناک نشانه می‌رفت. ولذا قلم فروختگان حزبی ورود "برق آسا" به این مسئله را "رسالتی حزبی" شمرده و به دفاع از خود پرداختند.

در حالی که نشریه "آلیک"، ارگان حزب داشناک به عنوان روزنامه می‌بایست بالطبع اولین منبع انتشار خبر حمله مجرمانه به رییس شورای خلیفه‌گری ارامنه اصفهان باشد، پس از سکوت سه روزه خود، به خصوص بعد از آنکه برخی رسانه‌های ارمنستانی سازمان دهنده احتمالی این حمله را رهبری مرکزی حزب داشناک دانستند، در روز سوم شهریور ماه به کشفی مضحک دست یافته و نوشت: "طبق آخرین خبر راننده مهاجمین (که در ضمن غیر ارمنی است) بازداشت شده است". در حالی که فی‌الواقع هیچ یک از اعضاء گروه مجرمین بازداشت نشده و صرفاً صاحب پلاک سرقتی که مهاجمین جهت رد گم کردن آن را بر ماشین خود نصب کرده بودند به اداره پلیس فرا خوانده شده بود که هیچ ارتباطی با این عمل وحشیانه نداشت. با این اطلاع رسانی معکوس هدف حزب داشناک ارائه اخبار جدید در این درباره نبوده، بلکه ساده لوحانه به دنبال منحرف ساختن اذهان خوانندگان خود و همچنین انحراف روند تحقیقات و گمراه ساختن نهادهای انتظامی‌-امنیتی از ماهیت اصلی موضوع و در نهایت نجات مجرمین بوده است.

سکوت دو هفته اخیر ارگان و نهادهای این حزب نیز که حتی از ارائه چند سطر درباره وضع سلامتی واروژ میناسیان دریغ نمودند گواه این است که سلامتی ایشان و نیز جنایت صورت گرفته برایشان تا چه حد اهمیت دارد، در غیر آن چگونه می‌توان انتشار اطلاعیه در مورد حمله به رییس شورای خلیفه‌گری ارامنه اصفهان در سایت رسمی حزب داشناک در ارمنستان را توجیه نمود. و یا اینکه چگونه یک قلم فروخته دیگر حزبی به نام ادیک آندریاسیان در ارمنستان بی‌خبر از ماجرا و به عنوان وظیفه‌ای حزبی به توهین به "آراکس" می‌پردازد. بدتر از همه جای تاسف است که فحاشی حزب داشناک به "آراکس" بر پایگاه اینترنتی باشگاه فرهنگی‌-ورزشی "آرارات" قرار می‌گیرد، که در این باره هیئت مدیره این باشگاه قبل از هر چیز باید در برابر اعضاء خود پاسخگو باشند.

و اینک از رسانه‌های دیاسپورا اطلاع حاصل می‌شود که نزدیکان درجه یک واروژ میناسیان، رییس شورای خلیفه‌گری ارامنه اصفهان، رهبری مرکزی حزب داشناک در ارمنستان را مسئول حمله مجرمانه علیه وی می‌دانند. آیا به همین دلیل است که اطلاعیه خلیفه‌گری ارامنه اصفهان بر روی سایت رسمی دفتر سیاسی حزب داشناک در #ارمنستان باز نشر می‌شود؟

علی‌ای‌حال، چنان که "بارویر سواک"، شاعر بنام ارمنی می‌گوید؛ "که به بند کشیدن آفتاب محال است"، ما نیز بر این باوریم که حقیقت را به مدت طولانی نمی‌توان پنهان ساخت. همچنان که در گذشته پنهان نمانده، امروز نیز پنهان نخواهد ماند.

و آنانی که اعمال به اصطلاح انقلابی خود را به جای آن که علیه متجاوزین، زورگویان و توهین‌کنندگان به شان و شرف انسانی به کار گیرند به ظلم علیه آحاد مردم بی‌دفاع علیه منتقدین و حتی روحانیون به کار می‌بندند، به خاطر بزهکاری‌های ناجوانمردانه خود مورد نکوهش و ترد جامعه و همچنین اعضاء شریف و صادق حزب خود قرار خواهند گرفت.

    

telegram.me/araxnews

Միացեք մեզ

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0