صفحه اصلی | ایرانیان ارمنی | مهاجمان با قمه و چاقو، رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه اصفهان را مورد حمله قرار دادند

مهاجمان با قمه و چاقو، رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه اصفهان را مورد حمله قرار دادند

برحسب
مهاجمان با قمه و چاقو، رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه اصفهان را مورد حمله قرار دادند

گفته می‌شود تسویه حساب حزبی، دلیل این حمله بوده است

با خبر شدیم "واروژ میناسیان" رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه اصفهان، شامگاه روز جمعه 31 شهریور ماه مورد حمله 3 فرد نقاب‌دار قرار گرفته به شدت مجروح شده است.

3 فرد مسلح به قمه، چاقو و میله آهنی ضمن شكستن پای "میناسیان" وی را مورد اصابت چندین ضربه چاقو قرار داده و دستان وی را به شدت زخمی كرده‌اند.

پایگاه خبری "نویان داپان" ارمنستان با انتشار این خبر اعلام كرده است که در زمان حمله، روحانی ارشد "سیپان کِچِجیان" خلیفه ارامنه اصفهان همراه وی بوده است. این دو، ساعاتی پیش از ارمنستان به اصفهان مراجعت كرده بودند و خودروی خلیفه‌گری در حال رساندن "واروژ میناسیان" و شخص خلیفه به منزلشان بوده، كه مهاجمان مخفی شده در نزدیكی منزل رئیس شورای خلیفه گری، به ایشان یورش بردند.

مهاجمان با حمله به خودروی خلیفه‌گری كه شخص خلیفه نیز در آن قرار داشت ضمن شكستن شیشه‌های آن، با قمه ضرباتی را به بدنه خودرو وارد و قسمت‌هایی از آن را سوراخ و پاره کرده‌اند. مهاجمان، شخص میناسیان را مدنظر داشته و هیچ تهاجمی به خلیفه صورت نداده‌اند.

خودروی مهاجمان، پژو 405 نقره‌ای رنگ بوده كه بلافاصله محل را ترك كرده است. "میناسیان" هم اینك در بیمارستان بستری بوده و مامورین امنیتی در حال پیگیری این حمله هستند.

خلیفه اصفهان و رئیس شورای خلیفه‌گری، برای شركت در مراسم افتتاح سال تحصیلی جدید، تاریخ پرواز خود به ایران را علیرغم زمان قبلی چند روز جلو انداخته بودند و مهاجمان كاملاً به این موضوع واقف بوده و حتی از محل سكونت "میناسیان" نیز اطلاع داشتند. در كنار این موضوع، داشتن نقاب مهاجمین، گواه این مسئله است كه ضاربین افرادی شناخته شده در جامعه ارمنی بوده و آنان ناگزیر به پوشاندن چهره خود بوده‌اند تا هویت‌شان برملا نگردد.

هم اینك در جامعه ارامنه اصفهان گفته می‌شود که این حمله از سوی عناصر وابسته‌ی حزب داشناك و شخص رهبری آن "هراند ماركاریان" برنامه‌ریزی و صورت گرفته است. "ماركاریان" خود اهل اصفهان بوده و به احتمال بسیار این حمله از سوی وابستگان حزبی نزدیك به وی صورت گرفته است.

 جالب آنكه علیرغم گذشت چند روز از وقوع این حمله، شورای خلیفه‌گری ارامنه اصفهان سكوت اختیار كرده و از صدور بیانیه و یا اطلاعیه در باره حمله به رئیس آن شورا خودداری می‌كند، كه این مسئله، احتمال تسویه حساب حزبی در پس این حمله را دوچندان می‌كند.

telegram.me/araxnews

Միացեք մեզ

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

2.00