صفحه اصلی | ایرانیان ارمنی | پذیرش و عذرخواهی یا فرار به جلو ؟!

پذیرش و عذرخواهی یا فرار به جلو ؟!

برحسب
پذیرش و عذرخواهی یا فرار به جلو ؟!

نامه سرگشاده به موسسه هور،

دوستان گرامی،

دیروز 24 اردیبهشت ماه در پاسخ به یادداشت "آراکس نیوز" با عنوان "سرقت خبری یا تنگ نظری، موسسه ترجمه و تحقیق هور به دزدی خبری روی آورده است" توضیحات مفصلی در کانال تلگرامیتان منتشر کردید.

اگر مطالبی که ارتباطی به اصل اعتراض ما ندارد (و صرفاً جنبه ارائه گزارش و تبلیغات خودتان است) را حذف کنیم، چند نکته‌ی زیر باقی می‌ماند که امیدواریم لااقل به جای پرداختن به موارد خارج از موضوع، مشخصا به آنها توجه کنید:

1- گفته‌اید که: الف) خالی از اشکال نیستید و ب) انتقادات را با گوشی شنوا پذیرفته و ج) در اصلاح نواقص می‌کوشید. بسیار هم عالی. عجالتا در همین مورد ببینیم آیا این سه مرحله را انجام می‌دهید یا دوباره دنبال توجیه و تغییر و تفسیر خارج از موضوع خواهید شد؟ فعلا که نه انتقاد را پذیرفته‌اید و نه ظاهرا قصد اصلاحش را دارید.

2- گفته‌اید که دنبال همکاری صمیمانه و سازنده با سایر نهادهای ارمنی هستید. عجالتاً شما وقتی خبری را از کانال ما برمی‌دارید یا از کپی آن کپی می‌کنید، سعی کنید که نام منبع را ناشیانه پاک نکنید. همین شروع خوبی برای آن ادعاست.

3- اگر نامه الکترونیکی (ایمیل) از طریق سایت خودتان به دستتان نمی‌رسد، پس در مسیرهای ارتباطی خود تجدیدنظر کنید. و اگر غفلت خودتان در ارائه اخبار بدون قید منبع یا حذف منبع را (سهوی و یا عمدی، آن هم برای چندین بار) پذیرفتید، یا عذرخواهی کنید یا تکرار نکنید.

4- "تنگ‌نظری" پدیدآورنده‌ی بسیاری از مشکلات و کج‌اندیشی‌های جامعه ارمنی ایران است. تفکری که می‌کوشد تا هر صدا و نگاه دگراندیش که در قالب تفکرات کهنه‌ی حزبی آنها نیست را زیرکانه حذف کند. ممکن است برخی اعضای جوان شما از سوابق و لواحق این تفکرات و قیچی‌کردن‌ها باخبر نباشند و خوش‌باورانه انتظار مدارا و مماشات داشته باشند. ما که بارها طعم این تیغ‌ها و ستیزها و خاک پاشیدن به آفتاب را دیده و چشیده‌ایم، می‌دانیم عدم پیشگیری از همین حذف‌های کوچک، در نهایت به کجاها می‌رسد. در ادامه، نمونه‌ای برایتان قرار می‌دهیم تا ببینید که حتی تصویر سردبیر این رسانه را چقدر ناشیانه حذف کردند. انگار با این قیچی‌ها، آن تفکرات را هم حذف کرده‌اند!

5- باقی مطالب مطروحه، خارج از موضوع است و ضرورتی به پاسخ ندارد. ضمنا یادآوری کنیم که نوشته‌ها و بازنشرهای شما هم در مورد خاطرات "عبدالحسین شیبانی" از کتابی (منتشره توسط جای دیگری آن هم بیش از دو دهه قبل) استخراج شده که هر کس دیگری هم می‌تواند به آن استناد کند، مگر این که ادعا کنید اگر شما از کتابی اشاره‌ای آوردید، آنگاه بقیه حق ندارند به آن اشاره کرده و یا اینکه قبل از بازنشر خاطرات این شخصیت‌ها، باید از شما کسب تکلیف نمایند!

اگر به ادعاهای همین جوابیه خود عمل کنید، دستاورد بزرگی است.

با احترام متقابل

"آراکس نیوز" 

telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0