صفحه اصلی | ایرانیان ارمنی | سرقت خبری یا تنگ نظری

سرقت خبری یا تنگ نظری

برحسب
سرقت خبری یا تنگ نظری

️"موسسه ترجمه و تحقیق هور" به دزدی خبری روی آورده است

چند صباحی است که "موسسه ترجمه و تحقیق هور" به دزدی خبری روی آورده و اخبار منتشر شده توسط "آراکس نیوز" را مستقیماً و یا از طریق واسطه اخذ و بدون درج منبع خبر در کانال خود به بازنشر آن می‌پردازد.

رفتار ناشایست و غیر حرفه‌ای موسسه فوق را سهل انگاری شمرده طی نامه‌ای از ایشان خواستیم ضمن تجدید نظر در کردار خویش منبع اخبار را درج نمایند اما گویی تنگ نظری در آن مجموعه آنچنان ریشه دوانده که گوش شنوایی پیدا نمی شود و لذا جهت اطلاع عموم و شاید بیداری و هوشیاری مسئولان آن به تحریر متن زیر می پردازیم.

 

خوانندگان عزیز کانال "آراکس‌نیوز"

همان‌طوری که شاهد هستید، تیم خبری "آراکس‌نیوز" با فعالیت مستمر و به موقع، همواره سعی کرده تا شما را در جریان اخبار و تحولات در ارتباط با ارمنیان البته مطمئن‌ترین آنها قرار دهد و در این مسیر، به رسالت خبری و کیفیت کار حرفه‌ای پایبند بوده و هست.

این کیفیت، مورد توجه بسیاری از رسانه‌های ارمنی بوده و اغلب آنها با قید منبع و احترام به شعور خوانندگان خودشان و ارزش کار این رسانه، در انتشار خبرها امانت‌داری و اصول حرفه‌ای را رعایت می‌کنند.

اما متاسفانه شاهد کانال‌ها و سایت‌هایی هم هستیم که یا کلا مورد فوق را رعایت نکرده و یا در برخی موارد، سهل‌انگاری در درج منبع خبر می‌کنند. از جمله این‌ها "موسسه ترجمه و تحقیق هور" است که علی‌رغم آن که خودش را یک مؤسسه تحقیقاتی می‌داند، ساده‌ترین اصول حرفه‌ای رسانه و حتی تحقیقات را نمی‌داند که باید «منبع» را قید کند.

با این که پیش از این از طریق نامه الکترونیکی مستقیماً به موسسه مذکور در این مورد تذکر داده‌ایم، اما گویی یا متوجه نیستند یا خودشان را به آن راه می‌زنند. اخیرا نیز احساس می‌کنند راه میانبر پیدا کرده و برخی اخباری که «رادیو دولتی ارمنستان» به نقل از «آراکس‌نیوز» می‌زند را برداشته و منبع آن را حذف می‌کنند. این مؤسسه گمان کرده اگر خبر را از از طریق واسطه بگیرد، می‌تواند زیرآبی رفته و منبع اصلی آن را پاک کند.

اگر قرار باشد کار تحقیقاتی تا این حد نابسامان باشد که ندانند درج منبع مطالب، واجد چه اهمیت و حقوق قانونی است، پس واویلا به سایر ادعاها و کارهایشان.

امید است این چند خط تلنگری باشد بر مسئولان این مجموعه تا با درک شرایط زمانه از آفت تنگ نظری و جزم اندیشی دوری کنند.  

در خانه اگر کس است – یک حرف بس است
telegram.me/araxnews


 

 

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0